Vyhledejte dovolenou

Dovolená Torre dei Corsari - Itálie 2020/2021

Carbonia je jedno z větších měst ostrova Sardinie, ležící v jeho jihozápadní části, přibližně 10 km od pobřeží. Ačkoliv se jedná o město vybudované až ve 30. letech 20. století, kdy se v nedalekých dolech začalo těžit uhlí, je zajímavým turistickým cílem. Důlní činnost odkryla v této oblasti významné stopy dávného osídlení, a tak se některé nepoužívané doly staly cennými archeologickými nalezišti. S nalezenými artefakty a s probíhajícími výzkumy se lze seznámit v muzeu archeologie, věnovanému pravěkému i starověkému osídlení. Nachází se zde i několik příjemných hotelů a apartmánů, díky nimž je Carbonia také vhodnou základnou pro výlety po jihozápadní části Sardinie.

Mapa míst v Torre dei Corsari

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.

Časté otázky před dovolenou v Torre dei Corsari

Jaké jsou ceny dovolených v oblasti Torre dei Corsari?

Ceny začínají na 0 Kč.

Jaké cestovní doklady potřebuji do Itálie?

Do Itálie můžete cestovat na občanský průkaz i pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

V Itálii se platí eurem, na italských silnicích i na drtivé většině míst je možné platit bez problémů kartou. Více o měně a cenách.

Jak se dostat do Itálie?

Existuje několik možností, jak se z České republiky dostat do Itálie. Můžete jet autem, autobusem, vlakem nebo využít leteckou dopravu. Více o cestě autem.

Potřebuji do Itálie očkování?

Do Itálie není potřeba žádné povinné očkování.

Jaký je časový posun v Itálii?

Mezi Itálií a Českou republikou není žádný časový rozdíl.

Jakým jazykem se mluví v Itálii?

Úředním jazykem je italština, běžně se však domluvíte také německy, francouzsky a anglicky. Více o jazyku a základních frázích.

Jaké zásuvky jsou v Itálii?

U nově postavených budov jsou již ve velké míře instalovány klasické eurozásuvky, ve většině hotelů i apartmánů však najdete ještě staré italské zásuvky – tři kolíky nad sebou. Redukce se vám tedy bude hodit. Za drobný obnos lze pořídit i přímo na místě. Více o zásuvkách.