Vyhledejte dovolenou

Dovolená Singapur 2020/2021

Městský stát Singapur se nachází v jihovýchodní Asii. Od Malajského poloostrova je oddělený Johorským průlivem. Jde o ekonomicky vyspělý stát, mezinárodní uzel lodní i letecké dopravy, který až do roku 1963 patřil Británii, proto se zde domluvíte anglicky.

Ve městě září moderní mrakodrapy, hotely a restaurace. Národní ikonou a symbolem je socha mořského lva Merliona na břehu zátoky. K prohlédnutí láká botanická zahrada, muzeum umění, park s umělými stromy a visutou stezkou Gardens by the Bay, ptačí park a vila s groteskními sochami v Jurongu a také ostrůvek Sentoza s nabídkou volnočasových aktivit, např. velkým podmořským akváriem. Všude je čisto a bezpečno.

Klima je teplé a vlhké, často tu prší, což svědčí durianu, který se zde pěstuje. Singapur je velmi kosmopolitní a přátelský, najdeme tu čínskou čtvrť s buddhistickými chrámy, indickou čtvrť vonící po koření, kde je možné nechat se pomalovat henou, Arab street se sultánovou mešitou i hinduistický chrám. Velkým lákadlem je množství festivalů a náboženských slavností.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Singapuru

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Cestování po Singapuru - existuje celodenní jízdenka?

V lednu budeme trávit několik dní v Singapuru, budeme řešit dopravu z letiště, radi bychom navštívili Sentosu... Jak se nejlépe prepravovat? Existuje… Zobrazit více
HankaLamb
HankaLamb

Odbavení

Dobrý den,za týden odlítám se Scootem z Berlína na Bali s přestupem v Singapuru. Mám připlacený 20kg kufr a chtěla bych vědět zda si ho v Singapuru… Zobrazit více
Štěpánka
Štěpánka

Marina bay sands

Dobrý večer, jak to je s marina bay sands. Dá se tam jít na vyhlídku a do bazénu, i když nebudeme ubytovaní v hotelu? A co dalšího stihneme vidět za… Zobrazit více
Ovča
Ovča

Zima 2020 spolucestující do Thajska, Singapuru...

Hledám spolucestující na leden, únor 2020 do Thajska, příp. s výletem do Singapuru. Bez cestovky. Už tam pojedu po páté, plán cesty po domluvě. Jsem… Zobrazit více
karloss
karloss

Časté otázky před dovolenou v Singapuru

Časté otázky

Jaké cestovní doklady potřebuji do Singapuru?

Zobrazit Skrýt

Pro pobyt, který nepřesáhne délku 90 dní, vám bude stačit platný cestovní pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Časté otázky

Jakou měnu s sebou?

Zobrazit Skrýt

Oficiální měnou je singapurský dolar. Z ČR si vezměte eura nebo dolary, ty pak můžete směnit už na letišti. Zejména v centru velkých měst nebo ve větších hotelích je platba kartou bez problémů. Více o měně a cenách.

Časté otázky

Potřebuji do Singapuru očkování?

Zobrazit Skrýt

Do Singapuru není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Časté otázky

Jakým jazykem se mluví v Singapuru?

Zobrazit Skrýt

Úředními jazyky jsou angličtina, čínština, malajština a tamilština.

Časté otázky

Jaké zásuvky jsou v Singapuru?

Zobrazit Skrýt

Elektrické zásuvky jsou britského typu, potřebovat tedy budete adaptér. V lepších hotelech bývá k sehnání na recepci. Více o zásuvkách.


Destinace v Singapuru Zobrazit Skrýt