Cestovní doklady do Singapuru

Cestovní doklady do Singapuru

Podívali byste se rádi do Singapuru a nevíte, jaké náležitosti budou zapotřebí? Jako občan České republiky nepotřebujete vízum, pokud zemi jedete navštívit na méně než 90 dní. Počítejte také s tím, že po vás může být požadováno předložení zpáteční letenky nebo letenky do třetí země, do níž přes Singapur cestujete. Také si nezapomeňte připravit cestovní pas, který musí mít i děti mladší 15 let.

Singapur vízum, pas a celní předpisy

Singapur víza po občanech České republiky nevyžaduje, pokud neplánují zůstat po dobu delší než 90 dní, tedy 3 měsíce. Může se stát, že tuto skutečnost budete muset doložit při vstupu do země. K tomu vám poslouží zpáteční letenka nebo letenka do jiné země, do které přes tento stát cestujete. Plánujete-li pobyt, který bude trvat déle než 90 dní, vízum do Singapuru si musíte zařídit.

To samé platí i v případě, že do země cestujete pracovně nebo zde budete provozovat výdělečnou činnost. Bližší informace vám sdělí na velvyslanectví. Ministerstvo zahraničních věcí ČR navíc vždy doporučuje překontrolovat si aktuálnost informací ohledně vízových povinností.

Pro cesty kratší než 90 dní vám postačí cestovní pas. Musí ho mít každý, kdo do země přicestuje, včetně těch nejmenších cestovatelů. Vždy myslete na to, aby byl platný minimálně 6 měsíců od data vstupu na území státu a zbývaly v něm alespoň dvě volné stránky.

Další z podmínek pro vstup do země je zajištění dostatečných finančních prostředků na celou dobu pobytu, nicméně přesná výše není nijak specifikovaná. Do Singapuru je zakázáno dovážet žvýkačky, erotické zboží a masné potraviny. V případě, že v zemi pobudete více než 48 hodin, můžete si pro vlastní potřebu dovést 1 litr tvrdého alkoholu, vína a piva.

Pas do Singapuru pro děti

Všechny děti bez rozdílu věku musejí cestovat na svůj vlastní doklad. Vyčerpávající informace o tom, kde nechat pas dětem vystavit, kolik to stojí, jak dlouho to trvá a jaké k žádosti potřebujete náležitosti, uvádí článek o cestování s dětmi.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce