Praktické rady o očkování a bezpečnosti v Singapuru

Praktické rady o očkování a bezpečnosti v Singapuru

Pokud chcete vyrazit do Singapuru, máme pro vás skvělé zprávy – nejen že nepotřebujete žádná speciální očkování, ale zároveň vás očekává země, která je všeobecně bezpečná a vhodná pro rekreační cestování. Přinášíme vám přehledné informace o všem, co byste měli vědět ohledně povinné vakcinace a úrovně kriminality této země.

Povinné očkování do Singapuru

Jestli se ptáte na povinnou vakcinaci, máme pro vás dobré zprávy. Očkování do Singapuru není nutné a není ze zákona nijak vyžadováno. Reálné riziko nákazy zde také nehrozí. Vždy je dobré s sebou ale mít očkovací průkaz a je doporučené absolvovat cestovatelský základ, což znamená očkování proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu. Nezapomeňte si také zkontrolovat, jestli máte platné očkování proti tetanu, který se přeočkovává po 15 letech.

Hygiena a lékařská péče

Singapur má rozsáhlou síť nemocnic i lékáren. Úroveň lékařské péče je zde vysoká, ale zpoplatněná, protože neexistuje žádná dohoda o bezplatné zdravotní péči. Sjednání kvalitního cestovního pojištění je proto téměř nutností. Klasické pojištění k platebním kartám není v tomto případě dostačující.

Myslete také na prevenci. Kromě všeobecně doporučeného cestovatelského očkování se vybavte základními hygienickými potřebami a přibalte si s sebou malou lékárničku.

Singapur je moderní a vyspělá země, kde se nemusíte bát nákazy nebo špatné hygieny o nic víc než v České republice. Také zde není žádné speciální zvýšené riziko výskytu přírodních katastrof. Překvapit vás mohou ze všeho nejvíce místní zvyky, které nejsou naší kultuře i historii úplně blízké a které je více než žádoucí respektovat.

 • Pitná voda z kohoutku je v Singapuru zdravotně nezávadná, ale přesto se doporučuje (stejně jako všude ve světě) pít vodu balenou.
 • Jídlo můžete v rámci hygieny konzumovat a degustovat bez omezení a to i v pouličních stáncích, které na první pohled nemusí působit čistě.
 • Ovoce i zeleninu si vždy před konzumací dobře omyjte.

Bezpečnost v Singapuru a praktické rady

Singapur je v porovnání nejen s ostatními státy jihovýchodní Asie, ale dokonce i s mnohými evropskými státy včetně ČR, velice bezpečným místem. Samozřejmě se zde mohou vyskytnout drobné krádeže jako všude jinde ve velkých městech, ale jinak je bezpečnost v Singapuru na velmi dobré úrovni a kriminalita je zde minimální.

Hlavním důvodem jsou opravdu vysoké pokuty udělované i za malé prohřešky, které mají odstrašující efekt. Přesto je dobré mít na paměti několik praktických rad, které je vhodné dodržovat, ať pojedete prakticky kamkoliv.

 • Pořiďte si kopii pasu i letenek a nechte je uložené v trezoru.
 • Nikdy u sebe nenoste všechnu hotovost.
 • Nenechávejte svá zavazadla bez dozoru ani v hotelové recepci.
 • Hlídejte si v MHD své věci.
 • Vyhýbejte se odlehlým a temným místům.
 • Mějte na paměti, že za vyhazování odpadků mimo odpadkové koše, kouření na veřejném prostranství i neukázněné přecházení přes ulici vám hrozí vysoká pokuta.
 • Připojení k internetu je na skvělé úrovni a k dispozici je mnoho free wi-fi hotspotů, které naleznete například v kavárnách.
 • Zásuvky jsou britského typu, nezapomeňte si proto přibalit redukci.
 • V Singapuru se jezdí nalevo a použití bezpečnostních pásů je povinné.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce