Španělsko od 2 319 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Almería

   Malé letiště Almería leží na jihovýchodě Španělska u pobřeží Alboránského moře. Historická Cartagena je vzdálena 200 kilometrů východně, známá Malaga zase 200 kilometrů západně. Poblíž jsou oblíbená letoviska El Ejido, Mojacar, Cabo de Gata, Aguadulce a Roquetas de Mar.

   Informace o letišti Almería

   Web www.aena.es
   IATA LEI
   ICAO LEAM
   Místo Almeria, Španělsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 11:34, 18. 05. 2024
   Vzdálenost 1 986 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Nejlevnější variantou dopravy z a na letiště je autobus linky číslo 30. Cesta do centra města Almería trvá přibližně 35 minut a jízdenky zakoupíte u řidiče. Jízdenka na jednu cestu stojí 1,05 EUR, na 10 jízd 7,40 EUR a měsíční jízdné pořídíte za 32,55 EUR. Seznam zastávek a informace o časech odjezdů naleznete zde.

   Pro cesty nejen do Almeríe ale i do dalších destinací můžete využít také taxi službu. Vždy se předem ujistěte o zapnutí taxametru. Informace o cenách jízdného naleznete na webu letiště.

   Na prozkoumávání španělského pobřeží na vlastní pěst si můžete zapůjčit osobní automobil v půjčovně Hertz, Europcar nebo Goldcar Rental. 

   Služby na letišti

   Na letišti je několik obchodů a restaurací, lékárna, veřejné telefony, asistenční služba pro hůře pohyblivé osoby, půjčovny automobilů, bankomaty a směnárny. 

   K bezplatné a neomezené Wi-Fi síti „AIRPORT FREE WIFI AENA“ se připojíte po registraci prostřednictvím e-mailu, Facebooku, LinkedIn nebo Aena Club Cliente. 

   Letenky

   Z Prahy do Almería létá přímým letem společnost SmartWings za ceny od 4 000 Kč za zpáteční letenku.

   Levnější mohou být lety do Malagy, kam létá více leteckých, především nízkonákladových, společností.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno od 6:10 do 21:45 v zimním čase a od 5:10 do 20:45 v letním čase.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Doba letu Praha - Almeria

   Dobrý den, jsem tu zas. A zajímala by mě doba letu Praha - Almeria. Asi se mi podařilo najít, jak dlouho trvá let, ukazovalo mi to asi 5 hodin to… Zobrazit více
   Kristýna
   Kristýna