Bali od 8 144 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Bali Denpasar

   Mezinárodní letiště Ngurah Rai, oficiálně známé také jako letiště I Gusti Ngurah Rai, leží na populárním indonéském ostrově Bali a je druhým nejrušnějším letištěm v Indonésii. Denpasar je vzdálený 13 a Kuta 3 kilometry.

   Informace o letišti Bali Denpasar

   Web www.angkasapura1.co.id
   IATA DPS
   ICAO WADD
   Místo Bali, Indonésie
   Časový posun 6 hodin oproti ČR
   Aktuální čas 04:35, 19. 04. 2024
   Vzdálenost 11 528 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Z letiště jezdí veřejné autobusy modré barvy Trans Sarbagita za 3 500 indonéských rupií (6 Kč). Autobusy odjíždějí přímo od terminálu, časy odjezdů jsou však poměrně nevyzpytatelné. Jezdí přibližně každých 20 minut (ale někdy můžete čekat i hodinu) v čase od 5:00 do 21:00. Pokud budete potřebovat informace o odjezdu, ptejte se na oficiálních informacích na letišti. Venku narazíte především na taxikáře, kteří vám budou tvrdit, že zde žádný autobus nejezdí.

   Druhou možností je taxi služba. Před letištěm se vám bude, leckdy až velice agresivně, nabízet velké množství taxikářů. Ceny těchto taxíků jsou několikanásobně nadsazené a proto doporučujeme jejich služeb nevyužívat. Jednodušší cestou je si před odletem nainstalovat Grab a taxi si zavolat přes aplikaci. Řidiči Grabu zastavují před odletovou halou v části pro vysazování pasažérů.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete širokou nabídku restaurací, kaváren i rychlých občerstvení s místním i mezinárodním jídlem. Jsou zde bankomaty i směnárny, směnárny mají však poměrně nevýhodný kurz. Směnu proveďte raději v oficiální směnárně ve městě. Na letišti jsou informace pro turisty, půjčovny automobilů, VIP salonky, cestovní agentury a lázně s nabídkou masáží. Wi-Fi připojení je zdarma, je však poměrně nestabilní. Na letišti můžete zakoupit také místní SIM karty. Dejte si pozor na to, že některé typy karet mají sice vysoký objem dat, ale tato data jsou omezena pouze na Bali. Pokud pojedete například na sousední Lombok, budou vám tato data k ničemu a budete si muset dokupovat další.

   Letenky

   Letenky z Prahy na Bali s jedním přestupem pořídíte obvykle za cenu od 15 000 Kč za zpáteční letenku se společnostmi Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines nebo China Eastern Airlines.

   Chcete-li ušetřit a nevadí vám komplikovanější cesta, můžete letět například z Berlína do Singapuru s nízkonákladovou společností Condor a pak dále pokračovat na Bali. Budete-li mít více času, rozhodně doporučujeme nevynechat prohlídku Singapuru.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno nonstop. Občané České republiky nepotřebují při cestě do Indonésie za účelem turistiky do 30 dní pobytu víza předem. Víza dostanete zdarma na letišti, počítejte však s tím, že imigrační kontrola může trvat až dvě hodiny a veškeré návazné transporty plánujte s dostatečným předstihem. Při vstupu do Indonésie se musíte prokázat platnou letenkou ze země. Letenka vám bude s největší pravděpodobností kontrolována ještě před odletem do Indonésie a pokud ji nebudete mít, má letecká společnost právo odmítnout vaši přepravu.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.