Norsko od 6 590 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Bergen Flesland

   Druhé nejrušnější mezinárodní letiště v Norsku bylo otevřeno v roce 1955 a leží 18 kilometrů od centra Bergenu. Jednu ze svých základen zde má norská nízkonákladová společnost Norwegian. Letiště je oblíbeným výchozím místem pro treky do blízkých národních parků Hadangervidda a Jotunheimen.

   Informace o letišti Bergen Flesland

   Web avinor.no
   IATA BGO
   ICAO ENBR
   Místo Bergen, Norsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 10:15, 05. 12. 2023
   Vzdálenost 1 270 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Nejrychleji se z letiště do centra Eidhovenu dostanete autobusy Flybussen za 35 minut a 100 NOK (cca 265 Kč). Časy odjezdů a příjezdů autobusů obvykle navazují na přílety a odlety. Vyhledávač spojení a možnost nákupu jízdenky naleznete na webu společnosti.

   Levnější variantou je tramvaj městské hromadné dopravy. Zastávka je přímo u letiště a cesta do centra trvá přibližně 45 minut. Zakoupit si můžete jednorázovou jízdenku za 37 NOK (cca 100 Kč) nebo celodenní za 95 NOK (cca 250 Kč). Poslední spoj z letiště odjíždí v pracovní dny a v neděli v 1:00, v sobotu ve 3:45. První tramvaj vyjíždí z centra v 5:45. Interval odjezdů je v pracovní dny 5 minut a o víkendech 10 až 20 minut.

   Podrobné informace o městské hromadné dopravě v Bergenu naleznete na webu dopravce.

   Oblíbeným způsobem, jak procestovat nejen okolí Bergenu ale klidně i celé Norsko, je zapůjčení osobního automobilu přímo na letišti.

   Pro přepravu do centra Bergenu můžete využít také soukromé taxi služby.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou restaurace, kavárny i rychlá občerstvení. Najdete zde klasické i duty free obchody s potravinami, suvenýry, kosmetikou, alkoholem, oblečením a dalším spotřebním zbožím. Na letišti jsou bankomaty, směnárny, půjčovny automobilů, nabíjecí stanice pro elektronická zařízení, dětský koutek, místnosti pro rodiny s dětmi a policejní služba. Wi-Fi je po předchozí registraci přes e-mail zdarma na dvě hodiny, po uplynutí času se však můžete znovu přihlásit.

   Letenky

   Letenky z Prahy do Bergenu koupíte obvykle nejvýhodněji se společností Norwegian, která nabízí zpáteční lety za standardní cenu od 4 500 Kč. Norwegian také občas nabízí letenky za akční ceny. O něco levněji, kolem 3 000 Kč, se do Bergenu můžete dostat z Katovic se společností Wizz Air. Wizz Air také často nabízí slevové akce, ve kterých můžete zpáteční letenku koupit již kolem 6 000 Kč.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně. Terminál není příliš velký a snadno se v něm zorientujete. Na přestup vám bude stačit 35 minut.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.


   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.