Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Berlín-Schönefeld

   Mezinárodní letiště Berlín-Schönefeld je jedním ze dvou mezinárodních civilních letišť v Berlíně. Letiště se nachází zhruba 18 kilometrů na jih od Berlína, na území Braniborska nedaleko sjezdu z dálnice A3, která vede mezi Berlínem a Drážďany. Na Berlín-Schönefeld létají především nízkonákladoví dopravci a lety odtud míří do celého světa. Každé dva roky zde probíhá mezinárodní letecká výstava ILA a letiště slouží jako tréninkové centrum pro společnost Lufthansa.

   Informace o letišti Berlín Schönefeld

   Web www.berlin-airport.de
   IATA SXF
   ICAO EDDB
   Místo Berlín, Německo
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 15:09, 04. 10. 2023
   Vzdálenost 259 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Letiště Berlín-Schönefeld je velmi dobře dostupné všemi dopravními prostředky. Nejvyužívanějším spojem jsou expresní vlakové spoje S9 a S45, které jezdí každých 10 minut z centra, ze stanic Ostbahnhof, Alexanderplatz, Friedrichstraße, Berlin Hauptbahnhof, Zoologischer Garten a mnoha dalších. Stanice na letišti se jmenuje Berlin Schönefeld Flughafen. Cesta trvá zhruba 25 minut a lístek stojí necelá 4 eura. Do centra a jeho okolí jezdí také každé dvě hodiny vlakové linky RE7, RB14 a RB22. Na berlínské letiště jezdí také celá řada denních i nočních autobusových linek z centra i okolí města.

   Velmi snadno se na letiště dostanete i vlastním autem. Přijedete sem po dálnici A113 a sjedete na exitu Schönefeld Süd. Z centra Berlína se na dálnici A113 napojíte z městské dálnice A100 nebo z městského okruhu Berliner Ring A10. Na letišti je k dispozici 6 parkovišť pro krátkodobé i dlouhodobé stání ve venkovních i vnitřních prostorách. Ceny parkování se odvíjejí od typu parkoviště a délky parkování. Je zde možnost si parkovací místo zarezervovat s předstihem. Na parkovném ušetříte, pokud zaparkujete ve čtvrtích kolem centra Berlína a na letiště se dopravíte hromadnou dopravou. Jezdí sem samozřejmě také řada taxislužeb a smluvní taxi mají svá označená stání před terminály.

   Z České republiky přímo na letiště Berlín-Schönefeld vypravují několikrát denně dálkové autobusy nízkonákladoví dopravci Flixbus a Regiojet. Cesta trvá zhruba 4 hodiny (330 kilometrů) a jízdenky se dají pořídit za zhruba 600 korun. Také České dráhy vypravují do Berlína spoj, a abyste se dostali na letiště, musíte přestoupit na stanici Berlin-Südkreuz na linku S45. Včasná jízdenka se dá sehnat za méně než 400 Kč a platí až na letiště. Do centra Berlína jezdí velmi lacino také autobusy Eurolines.

   Letenky

   Na letišti Berlín-Schönefeld operuje několik desítek dopravců, kteří zajišťují lety po celém světě. Základna je to především pro nízkonákladové dopravce, jako je EasyJet, Aeroflot, Ryanair a další. Můžete zde najít jak pravidelné, tak sezónní nebo charterové lety. Na webu letiště můžete sledovat aktuální přílety a odlety. Vzhledem k velkému počtu dopravců záleží ceny letenek na konkrétní společnosti, destinaci a předstihu, s jakým si letenku koupíte. Ceny a frekvence letů se také liší podle toho, jestli je letní nebo zimní sezóna. Obecně se ale dají z letiště Berlín-Schönefeld sehnat velmi levné letenky.

   Služby na letišti

   Letiště Berlín-Schönefeld má příletový a odletový terminál, které jsou otevřené nonstop. Berlín-Schönefeld je standardní mezinárodní letiště, takže zde najdete veškeré myslitelné služby. Mezi ně patří nejrůznější kavárny a restaurace, obchody, duty free a další služby. Přepážky tu má celá řada cestovních kanceláří a jsou zde i bankomaty různých bank nebo automaty na jízdenky.

   Další informace, které se mohou hodit

   Na letišti je vše velmi dobře značené a vzhledem k tomu, že není ani nijak zásadně velké, bez problémů se tu vyznáte. Pokud máte na letišti čas, můžete si zajít na vyhlídkovou terasu. Na celém letišti je internet zdarma.

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednou na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například  OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence. Upozornění pro konkrétní let si můžete nechat zaslat formou SMS nebo e-mailu.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Borneo

   Ahoj, hledám spolucestovatele / spolucestovatelky na přibližně dvoutýdenní výlet na Borneo (Malajská část).Ideální termín je pro mě přelom října a… Zobrazit více
   Matom
   Matom

   Mallorca levné letenky

   Ahoj, zaznamel jsem teď letenky z Berlína na Mallorcu za 2 éčka. Asi není možnost zakoupit sedadla u sebe, že? A nevíte někdo jaké tam teď bude… Zobrazit více
   Kristýna
   Kristýna