Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Berlín Tegel

   Letiště Berlín-Tegel, nazývané též Otto Lilienthal nebo Berlin International Airport, je hlavním berlínským letištěm. Letiště se zkratkou TXL je od města vzdáleno 8 kilometrů. Letiště je starší a uvažuje se o jeho náhradě jiným. Orientace je zde však rychlá a přehledná.

   Informace o letišti Berlín Tegel

   Web www.berlin-airport.de
   IATA TXL
   ICAO EDDT
   Místo Berlín, Německo
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 18:50, 14. 04. 2024
   Vzdálenost 282 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Na letiště Tegel se lze dopravit autobusy společností RegioJet, Eurolines nebo FlixBus. S výjimkou jednoho nočního spoje FlixBusu, který zajíždí na letiště, jezdí všechny spoje pouze do centra Berlína. Spojení MHD najdete níže. Z Ústí nad Labem, Děčína, Kolína, Brna a Pardubic se na letiště dostanete také vlaky RegioJet, Eurolines a Českých drah. Ceny autobusů začínají na cenách 250 Kč, lístek na vlak zakoupíte od 350 Kč.

   Při cestě automobilem se na letiště dostanete po dálnici A111, sjezd 10 sever. Parkovat můžete na oficiálním letištním parkovišti v krytých garážích za cenu 139 EUR na týden. V okolí je také řada soukromých parkovacích společností s cenami od 79 EUR za týden. Od parkovišť vás k terminálům doveze zdarma minibus. Parkovat zdarma se dá v přilehlých obydlených oblastech nebo pod dálničním sjezdem Saatwinkler Damm, tyto varianty parkování jsou nehlídané.

   Městská hromadná doprava spojuje letiště s centrem města pomocí několika autobusových linek. Jednotná cena za přestupní jízdenku, která je platná 2 hodiny, je 2,80 EUR. Celodenní jízdenka stojí 7 EUR. Cesta autobusem na letiště trvá maximálně 30 minut. Autobusy jezdí od 4:15 ráno a končí zhruba 30 minut po půlnoci.

   Na hlavní vlakové nádraží: linka TXL

   Na zastávku metra a železnice S-Bahn Zoologischer Garten: linka X9

   Na zastávku metra a železnice S-Bahn Zoologischer Garten: linka 109 (podobná trasa jako X9 ale s větším množstvím zastávek)

   Stanice metra a železnice S-Bahn Osloer Strasse: linka 128

   Na a z hlavního autobusového nádraží se dostanete linkami X9 nebo 109, které na stanici Jungfernheide vyměníte za S-Bahn linku S42, která vás doveze na stanici Messe Nord/ICC. Alternativně linkou TXL, kterou na stanici Beusselstrasse vyměníte také za S-Bang S42.

   Na letiště Schönefeld se dostanete linkou TXL, kterou na hlavním nádraží vyměníte za S-Bahn, který jede až na letiště. Cena je 3,40 EUR.

   Služby na letišti

   Letiště poskytuje všechny standardní služby – restaurace, kavárny, bankomaty, směnárnu, službu balení zavazadel, úschovnu zavazadel, turistické informace, poštovní schránky a půjčovny automobilů. Připojení na Wi-Fi je prvních 60 minut zdarma. Úschovna zavazadel je v příletové hale terminálu A. Za jeden den zde zaplatíte 7,20 EUR a otevírací doba je od 5:00 do 22:30 hodin.

   Letenky

   Mezi Prahou a letištěm Tegel operuje společnost EasyJet, která nabízí letenky v rozmezí 1 500 až 2 000 Kč. Pro cestu do Berlína se tedy let nevyplatí, letiště ale může být dobrou alternativní volbou pro lety po Evropě či do Spojených států a Karibiku. Ceny letenek jsou vždy závislé na konkrétní společnosti, sezónně i době, kdy letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Nonstop provoz má pouze terminál A. Ostatní terminály jsou zavřené v čase od 00:00 do 3:30 hodin. Na přestup mezi terminály vám bude stačit 35 minut v případě, že jsou lety na stejné letence.

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednout na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), napříkladOK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Borneo

   Ahoj, hledám spolucestovatele / spolucestovatelky na přibližně dvoutýdenní výlet na Borneo (Malajská část).Ideální termín je pro mě přelom října a… Zobrazit více
   Matom
   Matom