Belgie od 10 370 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Brusel-Charleroi

   Mezinárodní letiště Brusel Charleroi ležící 45 kilometrů jižně od Bruselu je druhým největším belgickým letištěm. Slouží především nízkonákladovým aerolinkám, svojí základnu zde má například Wizz Air a Ryanair.

   Informace o letišti Brusel-Charleroi

   Web www.charleroi-airport.com
   IATA CRL
   ICAO EBCI
   Místo Charleroi, Belgie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 05:57, 02. 10. 2022
   Vzdálenost 700 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Před terminálem najdete autobusovou zastávku, ze které odjíždí autobusy do Bruselu, Charleroi i do ostatních měst.

   Na hlavní nádraží v Charleroi se dostanete za 6 EUR linkou A, pokud si zároveň koupíte jízdenku na vlak, bude autobus již v ceně jízdenky.

   Do Bruselu jezdí v intervalu 30 minut Brussels City Shuttle za ceny od 5 do 14 EUR. Jízdenky lze rezervovat online a cena záleží na předstihu, s jakým jízdenku kupujete. Jízdenky se kupují na konkrétní den, čas je libovolný. Druhou variantou je výše uvedená linka A, kterou se dostanete na hlavní nádraží v Charleroi, odkud můžete dále pokračovat do Bruselu. Informace o jízdních řádech vlaků a možnost nákupu jízdenek online najdete na stránkách belgických drah.

   Do okolních měst, například Lucemburku, Brugg, Lille nebo Gentu se dostanete autobusy společnosti Flibco. V předstihu (až 3 měsíce předem) lze koupit jízdenky i za 5 EUR, běžná cena těsně před odjezdem se pohybuje od 10 do 15 EUR.

   Na letiště Zaventem neexistuje přímé spojení. Nejprve musíte dojet na hlavní vlakové nádraží výše uvedenou linkou A, kde přestoupíte na vlak. Jízdenka bude stát 21,60 EUR a cesta bude trvat zhruba dvě hodiny. Kratší a levnější varianta je využít Shuttle bus do centra Bruselu, kde opět přestoupíte na vlak. Cesta se vám zkrátí o 30 minut a jízdenka bude stát 8 EUR.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou restaurace, rychlá občerstvení, kavárny, duty free obchody, bankomaty, směnárny, půjčovna automobilů, Wi-Fi připojení zdarma a skříňky pro uschování zavazadel. Skříňky na uschování zavazadel najdete před terminálem a stojí dle velikosti 5, 7 nebo 9 EUR na 24 hodin (je třeba mít nachystané mince). Za 15 EUR je možný přístup do salonku The Lounge, kde dostanete malé občerstvení a můžete zde pohodlně odpočívat nebo pracovat.

   Letenky

   Výhodné letenky z Prahy, Krakova, Bratislavy a Budapešti pořídíte díky společnosti Ryanair za běžnou cenu kolem 1 500 Kč. V akcích mohou být ceny i výrazně nižší. Cenu, která závisí i na sezóně a době nákupu, určuje vždy letecká společnost.

   Další informace, které se mohou hodit

   Terminál letiště je pro cestující otevřen 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Belgie doprava

   Ahoj, chystáme se s přítelkyní na týden do Belgie. Rádi bychom navštívili města Brusel, Gent,Bruggy a Antverpy. Přiletíme na letiště Charleroi a… Zobrazit více
   Ovča
   Ovča