Brusel od 1 361 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Brussels

   Mezinárodní letiště, nazývané též Brusel Zaventem, leží 12 kilometrů od Bruselu a je jedním z nejvytíženějších letišť v Evropě. Je domovskou základnou aerolinek Brussels Airlines a v roce 2005 bylo vyhlášeno jako nejlepší letiště v Evropě.

   Informace o letišti Brussels

   Web www.brusselsairport.be
   IATA BRU
   ICAO EBBR
   Místo Brusel, Belgie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 23:19, 04. 12. 2021
   Vzdálenost 699 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do centra Bruselu a okolních měst se dostanete nejjednodušeji vlakem, který má zastávku kousek od terminálu. Vlaky jezdí v intervalu 10 minut od 4:30 do 00:30 hodin a cesta do centra trvá zhruba 20 minut. Lístek na vlak stojí 9 EUR a lze ho koupit v automatu (platba hotově i kartou) nebo u pokladny.

   Levnější alternativou je autobus linky 12, který jezdí každých 12 minut za cenu 4,50 EUR do evropské čtvrti. Více informací naleznete na stránkách dopravního podniku.

   Na severní nádraží na okraji Bruselu se dostanete autobusem linky 272, která jezdí každých 30 minut. Lístek za 3 EUR lze zakoupit u řidiče.

   V noci jezdí na letiště každou hodinu autobus linky 620, který objíždí všechna důležitá místa v Bruselu.

   Na letiště Charleroi neexistuje přímé spojení. Nejprve pojedete výše uvedeným vlakem na jižní nádraží Bruxelles-Midi, kde přestoupíte na další vlak do Charleroi, odkud se na letiště dostanete autobusovou linkou A. Jedna cesta stojí 21,60 EUR. Levnější variantou je dojet na hlavní vlakové nádraží v Bruselu a odtud autobusem Brussel City Shuttle.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou restaurace, kavárny i rychlá občerstvení. Najdete zde obchody s drobnými suvenýry i luxusním zbožím, bankomaty, směnárny, informace, zdravotnickou službu i policii. Letiště nabízí asistenční službu pro samostatně cestující děti a starší nebo hůře pohyblivé osoby. Wi-Fi připojení je na letišti zdarma. Zavazadla si můžete schovat ve skříňkách u východu k autobusovému nádraží. Cena na 24 hodin je 7,50 EUR.

   Letenky

   Na letišti operují společnosti nabízející lety nejen do Evropy, ale také do Afriky, Asie a Ameriky. Z Prahy se na letiště v Bruselu dostanete se společností ČSA nebo Brussels Airlines za ceny od 3 500 do 7 000 Kč, v případě akčních nabídek i níže. Levnější alternativou může být cesta na letiště Brusel Charleroi, při nákupu letenek ale nezapomeňte zohlednit cenu přepravy z letiště do centra Bruselu.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má jen jeden terminál, chodby jsou ale poměrně dlouhé. Pro přestupy v rámci schengenského prostoru si dejte na přestup 30 minut, na přestup při letech mimo schengenský prostor 40 minut a pro lety do USA 60 minut. Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.