Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Chek Lap Kok

   Mezinárodní letiště Hong Kong, celým názvem Hong Kong – Ček Lap Kok, je největším letištěm částečně autonomního Hongkongu. Desáté největší světové letiště pro osobní dopravu a první největší pro dopravu nákladní, je důležitým dopravním uzlem obsluhujícím lety do Číny, Asie i Ameriky.

   Informace o letišti Chek Lap Kok

   Web www.hongkongairport.com
   IATA HKG
   ICAO VHHH
   Místo Chek Lap Kok, Hongkong
   Časový posun 7 hodin oproti ČR
   Aktuální čas 05:28, 10. 12. 2023
   Vzdálenost 8 793 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do 40 kilometrů vzdáleného centra Hongkongu se dostanete vlakem, autobusem, taxíkem nebo hotelovým transferem.

   Nejrychlejší je vlak, který vás do centra Hongkongu dopraví za 24 minut. Vlaky jezdí od 05:54 do 23:28 v intervalu 10 minut a od 23:28 do 00:48 v intervalu 12 minut. Jízdenky si můžete koupit buď samostatně nebo si pořídit nabíjecí Octopus Card, se kterou je jízdné o něco levnější. Ceny jízdného dle stanic s kartou i bez karty naleznete zde. Octopus Card lze koupit ve stáncích Airport Express nebo v obchodech 7-Eleven. Cena je 150 hongkongských dolarů (438 Kč), přičemž 50 dolarů (146 Kč) je vratná záloha za kartu a 100 dolarů (292 Kč) je jízdné. Více informací o vlacích naleznete zde.

   Levnější variantou jsou autobusy mnoha linek, které obsluhují centrum Hongkongu i jeho okrajové části. Všechny linky, časy, kdy jsou v provozu a jejich ceny naleznete zde.

   Taxíky jsou barevně rozdělené dle oblastí, do kterých jezdí. Tabulku destinací dle barev a ceny za taxi naleznete zde.

   Hotely také obvykle nabízí letištní transfery a to buď za poplatek, nebo zdarma v rámci služeb.

   Služby na letišti

   Na letišti je velké množství restaurací, kaváren i rychlých občerstvení. Zastoupena jsou čínská, asijská i mezinárodní jídla. Nakupovat můžete v celé řadě obchodů se suvenýry, kosmetikou, cestovními potřebami a luxusním, spotřebním i duty free zbožím.

   Letiště nabízí cestujícím širokou škálu služeb. Jsou zde bankomaty, směnárny, turistické informace, pošta, veřejné telefony, faxová služba, foto budka, policie, zdravotní služba, kuřácké salonky, VIP salonky, relaxační a klidové zóny, fontánky s pitnou vodou, nabíjecí stanice pro elektroniku, dětské koutky, služba pro přenos zavazadel, úschovna zavazadel, sprchy a Wi-Fi připojení zdarma. Místní SIM karty lze nakoupit v obchodech, jejichž seznam naleznete zde.

   Letiště poskytuje službu doprovodu pro děti a hůře se pohybující či orientující se osoby. K zapůjčení jsou zde také kočárky a kolečková křesla.

   Volný čas při přestupu si můžete zkrátit na několika výstavách, v zábavním nebo kreativním centru či v IMAX kině. Pořádají se zde i různá hudební a kulturní vystoupení. Na letišti se dobře zorientujete s mobilní aplikací, kterou si můžete stáhnout předem do telefonu. V blízkosti letiště je několik hotelů.

   Letenky

   Letenky z Prahy do Hongkongu lze koupit za cenu od 12 000 Kč, obvyklá cena se pohybuje kolem 14 000 Kč. V akcích mohou letenky spadnout i pod hranici 12 000 Kč.

   Nejvíce letů nabízí British Airways, Finnair, Etihad a Emirates.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, kombinaci termínů, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Na letišti je jeden terminál pro klasické aerolinky a druhý pro nízkonákladové dopravce. Mezi terminály jezdí zdarma vlak. Vzhledem k velikosti letiště si na přestup vyhraďte alespoň 1 hodinu. Letiště je otevřeno nonstop.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Přestup v Hongkongu v rámci jednoho terminálu

   Zdravím, nevíte někdo jak je to s přestupem v Hongkongu v rámci jednoho terminálu? Mám tady přestupovat na let do Manily a mám na to 50 minut.… Zobrazit více
   Kristýna
   Kristýna