USA od 22 990 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Chicago O'Hare

   Mezinárodní letiště, ležící zhruba 27 kilometrů od Chicaga, je jedním z největších a nejvytíženějších letišť na světě. Své základny zde mají společnosti United a American Airlines. Jako alternativa slouží 30 km vzdálené letiště Chicago Midway International Airport.

   Informace o letišti Chicago O'Hare

   Web www.flychicago.com
   IATA ORD
   ICAO KORD
   Místo Chicago (Illinois), USA
   Časový posun 7 hodin oproti ČR
   Aktuální čas 06:06, 10. 12. 2023
   Vzdálenost 7 318 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do centra Chicaga se dostanete nejrychleji a nejlevněji přímým vlakem CTA Blue Line. Zastávka je v přízemí pod terminálem 2 a ze všech ostatních terminálů se na ní dostanete dobře značeným podchodem. Vlak jezdí v intervalu 15 minut nonstop 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jízdenka na jednu cestu stojí 5 USD z letiště a 2,50 USD z centra Chicaga. Můžete si také zakoupit zvýhodněné předplatné na více dní. V případě, že budete chtít vícedenní jízdné, musíte si nejdříve koupit kartu Ventra, na kterou si nahrajete zakoupené kupony.

   Podrobnější informace o veřejné dopravě (vlaky, autobusy, metro), jízdném a časových rozvrzích naleznete zde.

   Na letiště Midway se dostanete výše uvedenou modrou linkou metra, kterou na stanici Clark/Lake vyměníte za oranžovou linku, která vás doveze až na letiště Midway. Na cestu mezi oběma letišti počítejte s časem 2 hodiny a nechte si při případném přestupu dostatečnou rezervu.

   Využít můžete také služeb soukromých taxi nebo si zapůjčit vlastní osobní automobil.

   Služby na letišti

   Na letišti je široká škála restaurací, kaváren i rychlých občerstvení. Najdete zde také duty free obchody, bankomaty, směnárny, půjčovny automobilů, informační a zdravotnickou službu, poštu, dětské koutky, VIP salonky, místnosti pro matky a rodiny s dětmi a asistenční službu. K nalezení je zde i kadeřnictví a masáže, při kterých si odpočinete po dlouhém letu.

   Chcete-li se protáhnout, můžete využít místnost na jógu. Firmy zde najdou zázemí ve větších či menších konferenčních sálech. Wi-Fi připojení je zdarma. Na všech terminálech naleznete také zásuvky na nabíjení vašich elektronických zařízení, informace o jejich umístění naleznete zde.

   Letenky

   Z/do Chicaga můžete letět do/z více než 200 světových destinací. Z Prahy se do Chicaga dostanete za standardní cenu od 12 000 Kč. O něco levnější mohou být letenky například z Berlína, kde se ceny pohybují kolem 10 000 Kč, výjimečně lze narazit i na akční letenky pod 10 000 Kč. Při nákupu letenky za výhodnou cenu nezapomeňte zohlednit cenu přepravy na vzdálenější letiště.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Mezi terminály se lze přepravit kyvadlovým autobusem zdarma. Pro přestup si vyhraďte raději dvě hodiny. I pokud v Chicagu jen přestupujete a letíte dále do Kanady, Karibiku, Jižní Ameriky či jiných destinací, je nutné projít imigrační kontrolou, vyzvednout zavazadla a znovu se odbavit. I pro přestup tedy potřebujete platné vízum ESTA.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.