Dublin od 5 690 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Dublin

   Mezinárodní letiště ležící 11 kilometrů od Dublinu je největším letištěm v Irsku. Letiště může být zajímavou alternativou pro lety do USA, díky předsunuté imigrační kontrole, která zrychluje odbavení při příletu do USA, a časté nabídce letenek za akční ceny od nízkonákladové společnosti Norwegian

   Informace o letišti Dublin

   Web www.dublinairport.com
   IATA DUB
   ICAO EIDW
   Místo Dublin, Irsko
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 03:04, 17. 10. 2021
   Vzdálenost 1 459 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Z a na letiště se dostanete několika různými autobusovými linkami. Využít můžete také služeb taxi služby nebo si půjčit osobní automobil.

   Linky 15 a 41 jezdí od 5:00 do 23:30 hodin (v neděli od 6:40) v intervalu 10 až 20 minut. Cesta trvá přibližně 45 minut a stojí 3,30 EUR.

   Autobusy společnosti Terravision jezdí od 4:40 do 00:35 hodin v intervalu 10 minut. Jednosměrná jízdenka je za 6 EUR, obousměrná stojí 10 EUR. Lístek lze rezervovat předem online.

   Linka 747 Airlink, která jezdí v intervalu 10 až 15 minut od 4:45 do 23:30 hodin, je nejrychlejším spojením s centrem Dublinu. Jednosměrná jízdenka je za 6 EUR, obousměrná stojí 10 EUR.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete duty free obchody se suvenýry i luxusním zbožím. Jsou zde restaurace, kavárny a rychlá občerstvení. Najdete zde bankomaty, směnárny, lékárnu, půjčovny automobilů, úschovnu zavazadel, turistické informace, služby tisku a neomezené Wi-Fi připojení zdarma. Úschovna zavazadel je v příletové hale terminálu 1 a je otevřená od 5:00 do 23:00 hodin. Cena uložení za maximálně 4 hodiny je 7 EUR, za 24 hodin je cena 12,50 EUR. Za 5,99 až 7,99 EUR si můžete zakoupit přednostní odbavení.

   Letenky

   Z Prahy do Dublinu létají pravidelně společnosti Aer Lingus a Ryanair. Především díky Ryanairu se můžeme z Prahy, Bratislavy nebo Katowic dostat do Dublinu za ceny kolem 2 000 Kč, v akcích lze sehnat letenky i za nižší cenu. Letiště v Dublinu nemusí být jen cílovou destinací, ale díky nízkonákladové společnosti Norwegian i zajímavou alternativou pro lety do USA. Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má dva terminály, které pěšky přejdete za 10 minut. Při přestupech vám bude stačit 35 minut, pro lety do USA si vyhraďte 70 minut.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.