Itálie od 345 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Falcone–Borsellino

   Mezinárodní letiště leží u obce Punta Raisi na Sicílii, přibližně 35 kilometrů od hlavního města Palermo. Je druhým nejvýznamnějším letištěm na Sicílii a slouží především pro lety na dovolenou k moři.

   Informace o letišti Falcone–Borsellino

   Web www.gesap.it
   IATA PMO
   ICAO LICJ
   Místo Palermo, Itálie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 17:27, 22. 10. 2021
   Vzdálenost 1 328 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Přímo před terminálem je vlaková zastávka, odkud odjíždí vlaky do centra Palerma každých 30 minut od 5:00 do 20:00 hodin na letiště a od 7:30 do 21:40 hodin z letiště. Jízdenku za 5,90 EUR zakoupíte v automatech na nádraží, cesta trvá přibližně hodinu.

   Z letiště na hlavní nádraží a do dalších částí Palerma jezdí autobusy společnosti Prestia e Comande. Autobusy jezdí každých 30 minut od 5:00 do 00:30 hodin z letiště a od 4:00 do 23:00 hodin na letiště. Jednosměrná jízdenka zakoupená předem online stojí 6 EUR, u řidiče 6,30 EUR. Obousměrnou jízdenku lze koupit za 10 EUR.

   Alternativou je zapůjčení osobního automobilu nebo využití taxi služby.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou obchody, restaurace, rychlá občerstvení, směnárna, bankomaty, půjčovny automobilů, turistické informace a Wi-Fi připojení zdarma.

   Letenky

   Z Prahy v současné době nelétají přímé spoje. Nejvýhodněji pořídíte letenky u společnosti Alitalia s přestupem v Římě, ceny se pohybují kolem 5 500 Kč. Levněji můžete pořídit letenky z Prahy nebo Bratislavy se společností Ryanair na letiště Trapani, které je vzdáleno 113 kilometrů. Letenky na Trapani se dají pořídit za cenu kolem 2 500 Kč. Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.