Catania od 28 491 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Catania-Fontanarossa

   Mezinárodní letiště Catania Fontanarossa je nejrušnější letiště na Sicílii a šesté nejrušnější letiště v Itálii. Používá se především jako výchozí letiště při cestách do dovolenkových destinací.

   Informace o letišti Catania-Fontanarossa

   Web www.aeroporto.catania.it
   IATA CTA
   ICAO LICC
   Místo Catania, Itálie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 18:00, 16. 10. 2021
   Vzdálenost 1 405 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do města Catania se dostanete autobusy společnosti Alibus, které jezdí od 5:00 do 00:00 hodin v intervalu 25 minut. Cesta trvá přibližně 30 minut a jednosměrná jízdenka na 90 minut, kterou můžete použít i na další spoje, stojí 4 EUR.

   Do Palerma se dostanete autobusy společnosti Sais, které odjíždí každou hodinu a jezdí od 4:30 do 20:00 hodin. Jízdenku za 13,50 EUR koupíte ve stánku nebo předem online. Nákup u řidiče není možný.

   Na jih Sicílie, do města Siracusa, se dostanete autobusy společnosti Interbus, které odjíždějí každých 30 minut od 8:40 do 20:10 hodin. Jednosměrná jízdenka stojí 6,20 EUR.

   Do dalších měst se dostanete se společnostmi A.S.T., Etna Trasporti, Giuntabus, Sais Trasporti a Sais Autolinee. Přímo na letišti si můžete také zapůjčit osobní automobil.

   Služby na letišti

   Letiště je menší, ale najdete zde pár restaurací, rychlých občerstvení i obchodů. Obchody a restaurace nejsou otevřené 24 hodin tak, jako letiště. Je zde směnárna, bankomat, poštovní schránka, turistické informace, asistenční služba a půjčovna aut. Wi-Fi připojení je zdarma pouze ve VIP salonku.

   Letenky

   Z Prahy se na letiště Catania dostanete se společností Smart Wings za ceny kolem 7 000 Kč. Levnější variantou můžete být odlet z Katowic se společností Wizz Air, která nabízí letenky kolem 2 000 Kč. Alternativou může být let z Prahy nebo Bratislavy na letiště Trapani, kam létá společnost Ryanair.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.