Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Frankfurt nad Mohanem

   Mezinárodní letiště Frankfurt nad Mohanem, německy známé jako Flughafen Frankfurt am Main, je největším letištěm v Německu a třetím největším v Evropě. Je důležitou dopravní křižovatkou pro soukromou i obchodní přepravu do celého světa.

   Informace o letišti Frankfurt nad Mohanem

   Web www.frankfurt-airport.de
   IATA FRA
   ICAO EDDF
   Místo Frankfurt, Německo
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 13:31, 02. 12. 2021
   Vzdálenost 407 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Autobusové spojení z Prahy a Plzně zajišťují společnosti RegioJet a Flixbus za ceny od
   1 260 Kč za obousměrnou jízdenku. Ze zastávky autobusů na letištním parkovišti P36 jezdí každých 10 minut mezi 5:00 až 23:45 autobusy k terminálům zdarma. Levnější spojení můžete najít při cestě vlakem Českých drah přes Cheb nebo Drážďany, ceny jízdenek začínají na 416 Kč za jednosměrnou jízdenku.

   Z centra Frankfurtu nad Mohanem se na letiště dostanete linkami S-Bahn číslo S8 a S9 za cenu 4,80 EUR. V případě, že si před nebo po letu chcete prohlédnout město, vyplatí se celodenní jízdenka za 9,10 EUR. Vlaky zastavují přímo pod terminálem.

   Při přestupu na letiště Frankfurt-Hahn lze využít autobusovou linku společnosti Flibco. Autobus odjíždí z terminálu číslo 2 a jízdenku zakoupíte u řidiče za 16 EUR nebo předem online za 15 EUR.

   Autem přijedete z České republiky po dálnici číslo A3, ze které na dálniční křižovatce odbočíte k letišti (Flughafen). Dále uvidíte přehledné značení k terminálu 1 nebo 2. Parkovat lze přímo u terminálu za 2 200 Kč na týden nebo na vzdálenějším HolidayParkingu, ze kterého vás zdarma odveze letištní autobus. Cena parkování je zde
   1 500 Kč na týden. Ve spolupráci s hotely InterCityHotel a Sheraton jsou nabízeny balíčky parkování + jedna noc v hotelu. Dále je možné využít služby soukromých parkovišť v okolí s cenami od 1 100 Kč za týden.

   Služby na letišti

   Na moderním a dobře vybaveném letišti najdete širokou škálu obchodů, restaurací, rychlých občerstvení, kaváren, bankomaty, směnárny, půjčovny aut a turistické informace. V obou terminálech jsou na několika místech rozmístěné sprchy. Wi-Fi připojení je v celém areálu letiště zdarma.

   Čekání si můžete zkrátit ve filmovém a herním světě, zajít na vyhlídkovou terasu nebo se zúčastnit některé z komentovaných prohlídek letiště. Pro pracující na cestách jsou zde prostory se stolečky a zásuvkami. Přijdete-li na letiště na poslední chvíli, můžete využít rychlejší přístup přes vyznačené kontrolní body. Rychlejší přístup je dostupný všem, jejichž let je vyznačen na odletových tabulích. Letiště poskytuje i asistenční služby.

   Letenky

   Ačkoli ve Frankfurtu expanduje Ryanair, je letiště základnou spíše pro dražší aerolinky a ceny letenek po Evropě nejsou tak výhodné, jako z jiných měst. Naopak pro cesty do vzdálenějších destinací, může letiště nabídnout lepší ceny letenek, než letiště v Praze. Ceny letenek jsou vždy závislé na konkrétním dopravci, sezóně v cílové destinaci i době, ve které letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je otevřené nonstop 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Přestup v rámci terminálu vám zabere přibližně 45 minut a přestup mezi terminály bude trvat kolem 75 minut. Oba terminály spojuje autobus nebo vláček zdarma, při změnách terminálu je třeba opustit tranzitní zónu.

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednout na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), napříkladOK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Vyhlídky - letiště Frankfurt

   Zdravím, znáte vyhlídky nebo vyhlídkové plošiny na pozorování letadel u frankfurtského letiště? Pojedeme okolo a rádi bychom jsme se na jedné… Zobrazit více
   Romana
   Romana

   Last minute zájezdy z letiště Frankfurt

   Letos bychom rádi vyzkoušeli nějaký last minute zájezd z letiště Frankfurt nad Mohanem. Parkrát jsem slyšel příběhy tipu, že někoho známý koupil… Zobrazit více
   Mikey
   Mikey

   Letiště ve Frankfurtu - čas na přestup do Kanady

   Dobrý den prosím je obtížný přestup ve Franfurtu ? Jetím z Prahy a přestupuji právě na tomto letišti směr Kanada a mám cca 3 hodiny na přestup. Letím… Zobrazit více
   DanaDianaNoymi
   DanaDianaNoymi

   Letiště Frankfurt - doba na přestup

   Dobrý den, nevíte prosím zda mi na letišti ve Frankfurtu bude na přestup stačit hodina? Děkuji
   Kristýna
   Kristýna

   Letiště Frankfurt - přestupy

   Prosím má někdo zkušenost s letištěm ve Frankfurktu. Dočetla jsem se , že je největší v Německu. Na tomto letišti mám přestupovat do Montrealu a… Zobrazit více
   anonym
   anonym