Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Hamburk

   Mezinárodní letiště v Hamburku leží necelých 9 kilometrů od centra města a je jedním z nejdůležitějších a nejvytíženějších letišť v Německu. Nedaleko se nachází soukromé letiště Hamburk Finkenwerder, ve kterém se vyrábějí Airbusy.

   Informace o letišti Hamburk

   Web www.hamburg-airport.de
   IATA HAM
   ICAO EDDH
   Místo Hamburk, Německo
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 00:23, 03. 03. 2024
   Vzdálenost 491 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do Hamburku a jeho okrajových částí se dostanete autobusovými linkami 39 a 292. Obě linky jezdí v pravidelném intervalu 20 minut od 5:30 do 24:00, lístek na jednu cestu stojí 3,20 EUR, případně si lze koupit celodenní jízdné za 7,60 EUR.

   V noci jezdí autobusy linek 606 a 274. Linka 606 jezdí v intervalu 40 minut a pouze v pracovní dny. Víkendová noční linka 274 jezdí pouze z/do stanice metra a vlaků Ohlsdorf. Cena je shodná jako u denních spojů.

   Nejrychlejší možností je vlak S-bahn linky S1, která odjíždí z letiště každých 10 minut. Cesta do centra vám bude trvat 25 minut. Některé spoje nejsou přímé a musíte přestoupit ve stanici Ohlsdorf. Jízdenka je za 3,20 EUR jako u autobusů.

   Pro přepravu lze využít také služeb taxi nebo si zapůjčit vlastní automobil.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete širokou škálu restaurací, kaváren, rychlých občerstvení, lékárnu, bankomaty i směnárny. Najdete zde informační službu, kde si můžete rezervovat jízdenky na autobus nebo vytisknout a zkopírovat dokumenty. Na letišti je také služba první pomoci, zubař, VIP salonky, menší konferenční místnost, kuřácké a odpočinkové místnosti. Wi-Fi připojení je zdarma na 24 hodin.

   U gatů A20 a C15 si můžete dopřát krátkou relaxační masáž. V odletové hale terminálu 2 si můžete za 3 až 10 EUR uschovat vaše zavazadla. V hlavní části terminálu, nazývané Airport Plaza, můžete za 5 EUR využít sprchy.

   Letenky

   Z letiště v Hamburku můžete letět do více než 100 destinací především po Evropě, v nabídce jsou ale také dálkové linky. Na letišti operují všechny nejznámější nízkonákladové i prémiové aerolinky. Z Prahy se do Hamburku dostanete se společnostmi ČSA nebo Eurowings, které nabízejí zpáteční letenky kolem 2 000 Kč, v akcích lze najít i nižší ceny.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má dva terminály, které jsou však soustředěné v jedné budově. Vše je dobře značené a přehledné, na přestup vám bude stačit 35 minut. Letiště je pro cestující otevřeno nonstop.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.