Vietnam od 30 295 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Hanoj Noi Bai

   Mezinárodní letiště Noi Bai v Hanoji je druhým největším letištěm ve Vietnamu. Leží 45 kilometrů severně od centra města a je důležitým letištěm pro oblast severního Vietnamu. Letiště má mezinárodní a vnitrostátní terminál. Základny zde mají aerolinky VietJet, Jetstar Pacific a Vietnam Airlines. 

   Informace o letišti Hanoj Noi Bai

   Web www.hanoiairportonline.com
   IATA HAN
   ICAO VVNB
   Místo Hanoj, Vietnam
   Časový posun 6 hodin oproti ČR
   Aktuální čas 09:52, 11. 12. 2023
   Vzdálenost 8 335 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Z letiště se lze dostat třemi způsoby:

   Autobusy

   Autobusy odjíždějí z nástupiště po levé straně terminálu v intervalu 15 až 20 minut od 5:00 do 22:00. Cesta do centra trvá 1 až 1,5 hodiny v závislosti na provozu. Z letiště jezdí linka 86, která vás doveze do centra města a přes starou čtvrť na vlakové nádraží. Linka 7, která jezdí přes centrum na autobusové nádraží Kim Ma a linka 17, která vás přes centrum doveze na autobusové nádraží Long Bien. Linky 7 a 17 stojí 5 000 VND (5 Kč), linka 86 je za 35 000 VND (35 Kč). Jízdenku si koupíte v autobuse u průvodčího, který obchází všechny cestující. Stejný systém funguje na všech autobusových linkách v Hanoji.

   Taxi

   U výstupu z letiště čeká vždy velké množství taxikářů, kteří vám budu nabízet odvoz. Taxikáři jsou často velice neodbytní, určitě však doporučujeme nepodlehnout a jejich služeb nevyužívat. Jejich ceny jsou několikanásobně vyšší než je standard a často ani nepoužívají taxametry. Nechcete-li jet veřejnou dopravou, nainstalujte si předem aplikaci Grab (asijská verze Uberu) a taxi si objednejte přes aplikaci.

   Minibus

   Minibus vás odveze z letiště na zastávku u kanceláře Vietnam Airlines Office na ulici Quang Trung v centru Hanoje nebo přímo k vašemu hotelu. Cesta ke kanceláři Vietnam Airlines stojí 32 000 VND (32 Kč), do jiných částí Hanoje je cena o něco vyšší. O ceně se vždy ujistěte před nástupem do minibusu. Minibus odjíždí vždy v okamžiku naplnění.

   Na letišti najdete i půjčovny automobilů, vzhledem ke značné chaotičnosti vietnamské dopravy však půjčení auta rozhodně nedoporučujeme turistům bez zkušeností s řízením v asijských zemích.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete restaurace a stánky s vietnamským i mezinárodním jídlem a kavárny se skvělou vietnamskou kávou. Jsou tu také obchody se suvenýry, duty free obchody, bankomaty, směnárny, informace pro turisty, půjčovny automobilů, možnost nakoupit vietnamské SIM karty, zdravotnická služba a Wi-Fi připojení zdarma. Po terminálu jsou rozmístěné automaty na studenou i horkou vodu. Oba terminály letiště jsou otevřeny nonstop.

   Letenky

   Z Prahy do Hanoje seženete nejlevnější letenky obvykle od ruské společnosti Aeroloflot, která nabízí letenky za standardní cenu kolem 15 000 Kč za zpáteční let. Jen o něco málo dražší jsou Turkish Airlines a China Airlines.
   Několikrát do roka se objevují i akční nabídky, ve kterých ceny mohou spadnout na částky kolem 12 000 Kč.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Před imigrační kontrolou je bankomat. Budete-li potřebovat nouzově vytisknout dokumenty, můžete si je za poplatek 100 000 VND (cca 100 Kč) nechat vytisknout u stánku se SIM kartami před imigrační kontrolou. Pokud nebudete mít fotku na víza, imigrační úředník vám ji udělá za 3 USD (70 Kč). Vstupní vízové procedury a kontroly jsou poměrně svižné, obvykle byste měli být venku z letiště za 30 až 45 minut.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Doba letu do Vietnamu a letenky do Vietnamu

   Ahoj, poradíte kde koupit nejlevnější a nejvhodnější letenky do Vietnamu? A jak dlouho trvá doba letu do Vietnamu? Existuje nějaký přímý let z Prahy?… Zobrazit více
   LenkaGazdova
   LenkaGazdova

   Letiště Šeremeťjevo - tranzitní vízum

   Dobrý den, chci se zeptat, když letím s Aeroflotem z Vídně přes Moskvu do Hanoje, je potřeba tranzitní vízum? Budou mi na přestup stačit 2.5 hodiny?… Zobrazit více
   Ovča
   Ovča