Larnaca od 16 130 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Larnaka

   Mezinárodní letiště Larnaka leží u stejnojmenného města na jihovýchodním pobřeží ostrova Kypr. Od roku 1975 je hlavním kyperským letištěm. Letiště je nejvytíženější hlavně v letní sezóně, kdy na ostrov míří turisté na letní dovolenou.

   Informace o letišti Larnaka

   Web www.cyprusairports.com.cy
   IATA LCA
   ICAO LCLK
   Místo Larnaca, Kypr
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 20:19, 03. 10. 2022
   Vzdálenost 2 309 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Jednou z oblíbených možností, jak se dostat z letiště dále po ostrově, je zapůjčení vlastního automobilu přímo na letišti.

   Nechcete-li si půjčovat automobil, dostanete se z letiště jednou ze šesti autobusových linek. Autobusy odjíždějí ze zastávky u odletové části ve druhém patře terminálu v pravidelných intervalech 10 až 30 minut. Autobusy jezdí od 6:00 do 23:30. Jedna jízda stojí 1,50 EUR v denních hodinách a 2,50 EUR po 21:00. Zakoupit si můžete také celodenní jízdenku za 5 EUR. Kompletní jízdní řád všech linek najdete na webu dopravce.

   Do ostatních měst na Kypru se dostanete autobusy společnosti Flibco.

   Využít můžete také soukromé taxi služby.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete obchody se širokou nabídkou suvenýrů, parfémů nebo elektroniky. Je zde také dostatečná nabídka restaurací, kaváren i rychlých občerstvení. Na letišti dále najdete bankomaty, směnárny a půjčovny automobilů. Wi-Fi připojení je časově neomezené a zdarma. Úschovna zavazadel se nachází v druhém patře terminálu v hale pro check-in. Za uložení zaplatíte od 8 do 30 EUR dle počtu hodin a velikosti zavazadla. Za uložení na 2 až 4 dny zaplatíte 25 až 54 EUR dle počtu dní a velikosti zavazadla. Podrobný ceník za uložení najdete zde.

   Letenky

   Na letiště létají všechny známější evropské nízkonákladové i standardní aerolinky. Přímé lety z Prahy se pohybují kolem 6 000 Kč za zpáteční letenku. Levněji můžete pořídit letenky se společností Wizz Air, která na Larnaku létá z Katovic nebo Budapešti. Ceny těchto letenek se pohybují kolem 2 000 Kč za zpáteční let. Při nákupu letenky nezapomeňte vždy zohlednit cenu dopravy na vzdálenější letiště.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně. Terminál je moderní, přehledný a dobře se v něm zorientujete.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.