Paphos od 4 881 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Pafos

   Mezinárodní letiště Pafos, nebo také Paphos, je druhým největším letištěm řecké části Kypru. Kromě Paphosu slouží také pro oblast Coral Bay a Limassol. Centrum města Pafos je vzdáleno 6,5 kilometru.

   Informace o letišti Pafos

   Web paphosinternationalairport.com
   IATA PFO
   ICAO LCPH
   Místo Paphos, Kypr
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 16:24, 21. 10. 2021
   Vzdálenost 2 262 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Ideální k poznávání Kypru je zapůjčení vlastního automobilu přímo na letišti. Fungují zde půjčovny Astra & Petsas, Avis/Budget, Europcar, Hertz, Sixt

   Nechcete-li si půjčovat automobil, využijete autobusy hromadné dopravy:

   • linka číslo 612: jezdí z letiště na zastávku Kato Paphos od 1. dubna do 30. listopadu, seznam zastávek, navazující spoje a časy odjezdů naleznete zde
   • linka číslo 613: jezdí z letiště na zastávku Karavella celoročně 7 dní v týdnu v časech 08:00, 10:00, 16:30 a 19:00 z letiště a v časech 07:25, 09:30, 16:00 a 18:30 na letiště, doba jízdy je zhruba 40 minut, podrobnosti o zastávkách a navazujících linkách naleznete zde

   Jízdenka na jednu cestu stojí 1,50 EUR. Je možné zakoupit i vícedenní jízdenky, ceník naleznete zde. Informace o dalších autobusových spojích naleznete zde.

   Z letiště můžete jet také soukromou taxi službou, cena by měla být kolem 30 EUR dle destinace.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete restaurace, kavárny, občerstvení, obchody se suvenýry i duty free obchod s alkoholem, tabákovými výrobky nebo parfémy. Žádná restaurace není otevřená nonstop, Costa coffee je však zavřené pouze od 1:00 do 4:00. Najdete zde také bankomaty, směnárny, půjčovny automobilů, informace pro turisty, úschovnu zavazadel a neomezené Wi-Fi připojení zdarma. Úschovna zavazadel je vedle příjmu speciálních zavazadel a za uložení zaplatíte od 8 EUR v závislosti na délce úschovy a velikosti zavazadla. Maximální doba uložení jsou 4 dny. Najdete zde také boxy na úschovu kol. Všechny toalety jsou vybaveny přebalovacími pulty pro děti. V bezprostřední blízkosti letiště je několik hotelů.

   Letenky

   V současné době neexistují žádné přímé lety z Prahy na Pafos. Alternativou je let na 80 km vzdálené letiště Larnaka, kam létají přímým letem společnosti ČSA a Smartwings. Ceny letenek se pohybují od 8 000 Kč za zpáteční let. O něco levnější, od 6 000 Kč, jsou letenky s přestupem, které nabízí například AirSerbia, Aegean nebo Tarom.

   Další možností je zakoupení zájezdu od cestovní kanceláře, který může být v případě akční nabídky výhodnější než samostatná letenka.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.