Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Leoše Janáčka Ostrava

   Letiště se nachází zhruba 23 kilometrů od centra Ostravy, 20 kilometrů od centra Frýdku-Místku a 5 kilometrů na sever od města Příbor. Co se velikosti týče, letiště Ostrava drží prvenství mezi regionálními letišti v České republice, které obstarávají vnitrostátní i mezinárodní letecký provoz. Na letišti zajišťuje pravidelné, sezónní a charterové linky několik dopravců, včetně nízkonákladových společností. Od roku 2001 je zde každý rok pořádána letecká přehlídka Dny NATO v Ostravě.

   Informace o letišti Leoše Janáčka Ostrava

   Web www.airport-ostrava.cz
   IATA OSR
   ICAO LKMT
   Místo Ostrava, Česká republika
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 06:49, 25. 07. 2024
   Vzdálenost 280 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Na Letiště Leoše Janáčka Ostrava je možné se dopravit všemi standardními způsoby včetně vlaku, který sem začal jezdit na jaře roku 2015. Díky tomu získalo letiště další prvenství jako první mezinárodní letiště v České republice, kam se mohou cestující dopravit po železniční trati. Konkrétně se jedná o příměstskou linku S4, která jezdí na trase Bohumín – Ostrava – Mošnov, Ostrava Airport a zpět. Vlaky jezdí podle aktuálních jízdních řádů a jízdenky lze zakoupit i ve vlaku. V případě, že si koupíte zpáteční lístek na vlak z jakékoli stanice v ČR přímo na Letiště Ostrava, získáte na jízdné 25 % slevu.

   Na letiště jezdí pět autobusových linek z Ostravy, Krmelína, Kopřivnice a Příbora. Jízdenky lze zakoupit také u řidiče autobusu. Na letiště je možné se dopravit autem po dálnici D1, kde odbočíte na exitu 336, Studénka. Dále je letiště dostupné po silnici R58 od Příbora a E462 ve směru od Českého Těšína. Letiště má tři parkoviště, z nichž dvě jsou určena pro krátkodobá stání a jedno pro dlouhodobé parkování. Na parkovištích určených pro krátkodobé stání je prvních 15 minut zdarma. Před příletovou halou najdete stanoviště taxi a na letišti funguje několik autopůjčoven.

   Letenky

   Pravidelné lety z Ostravy do Prahy obstarávají každý den České aerolinie. Společnost Ryanair létá z Ostravy do Milána (Bergamo) třikrát týdně a na londýnské letiště Stansted dvakrát týdně. Nízkonákladová společnost SmartWings zajišťuje pravidelné lety do Řecka, Bulharska, Španělska, Turecka a Egypta, ale jen přes hlavní sezónu. Přes léto zde také operují společnosti Travel Service, Tunisair a Tailwind, které nabízejí charterové linky. Ceny letenek se odvíjejí od dopravce a akčních slev. U sezónních letů velmi záleží na destinaci, letecké společnosti a také na předstihu, s jakým si letenku koupíte.

   Služby na letišti

   Na Letišti Leoše Janáčka Ostrava si můžete nechat zabalit zavazadla do ochranné fólie, otevírací doba se řídí podle pravidelných a charterových letů. Čekání si můžete ukrátit v kavárně, dvou barech a bistru nebo nákupem v duty free shopu. Dále je k dispozici novinový stánek s drobným občerstvením, business salónek, kuřácká místnost, VIP odbavení, informační přepážky, bankovní služby a dětský koutek s místností pro rodiče s malými dětmi. Na letišti operuje několik cestovních kanceláří a je zde možné si zarezervovat nebo koupit letenky. Otvírací doba se vždy řídí podle letového řádu.

   Další informace, které se mohou hodit

   Terminál má dvě patra a odletová a příletová hala mají dohromady 9 bran (Gate). Po celém letišti je možnost připojit se na Wi-Fi zdarma.

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednou na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například  OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence. Upozornění pro konkrétní let si můžete nechat zaslat formou SMS nebo e-mailu.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Kdo jedete letos do Side ?

   Letíme z Ostravy do Turecka oblast Side 24.7.2024 . Hotel Legend .Letíte někdo v podobném termínu ?Rožnováci nebo někdo od Ostravy ?
   Masky
   Masky

   Let Praha - Mnichov / Ostrava Mnichov

   Dobrý den, chci se jen informovat, kdy bude zahájen provoz letu z letiště Ostrava Mnichov? Jestli už ten let funguje? Nebo kdy bude? Nebo pak Praha -… Zobrazit více
   MiroslavToth
   MiroslavToth

   Kos - četnost odletů z Ostravy

   Zdravim, nevie niekto, kolko krat za den boli minule leto odlety z Ostravy na Kos? A nema niekto skusenost, ked smartwings rusili let na Kos, ako… Zobrazit více
   AdaFx
   AdaFx

   Rušení letů v sezóně 2019

   V médiích se objevují zprávy o rušení letů z Ostravy a Pardubic. Např. SmartWings zruší 124 letů (Egypt, Bulharsko, Řecko) z Ostravy kvůli problémům… Zobrazit více
   Lenči
   Lenči

   SmartWings ruší 124 letních letů z Ostravy!

   Letecká společnost SmartWings ruší pro letní sezónu 124 letů z letiště Leoše Janáčka poblíž Ostravy. Zrušení se dotkne hlavně turistických spojů a… Zobrazit více
   Dáša
   Dáša