Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Katovice

   Mezinárodní letiště Katovice, které používá také název Katowice Airport se nachází u města Pyrzowice, 30 kilometrů severně od Katovic. Pro svojí nabídku levných letenek bývá využíváno nejen cestovateli z moravskoslezského kraje, ale jezdí sem cestující z celé České republiky.

   Informace o letišti Katovice

   Web www.katowice-airport.com
   IATA KTW
   ICAO EPKT
   Místo Katovice, Polsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 21:42, 14. 06. 2024
   Vzdálenost 346 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Z Prahy se na letiště dostanete po dálnici D11, která se za Hradcem Králové mění na silnici první třídy číslo 11. V Polsku pokračujte po dálnici A4, ze které sjedete na dálnici A1, která se mění v silnici S1. Následně zvolte výjezd DW913/DK78 a za pár minut jízdy budete u letiště.

   Z Ostravy se na letiště dostanete po dálnici A1 a následně zvolíte stejný výjezd jako při cestě z Prahy. S českou SPZ můžete na letišti parkovat se slevou 50 % a cena parkování na tři dny vás vyjde na 20 zlotých, na týden zaplatíte 35 zlotých. Pro uplatnění slevy zaparkujte na parkovišti P2, na informacích vyzvedněte kartu FlySilesia nebo si stáhněte do mobilu tento kupon. Platbu je třeba provést v hotovosti.

   Přes Brno a Ostravu jezdí z Prahy do centra Katovic autobusy FlixBus a RegioJet za ceny kolem 400 Kč. Přímo na letiště jezdí z Ostravy a Bohumína autobusy Leo Express. Do Ostravy a Bohumína se lze dostat z Prahy spolupracujícími vlaky Leo Express.

   Z centra Katovic jezdí z vlakového nádraží Katowice Dworzec Gółwny PKP expresní linky AP2 a AP3. Linky jezdí od 3:00 do 22:00 v půlhodinových intervalech a cena za jednu cestu je 14 zlotých. Jízdenku lze zakoupit v automatu na zastávce nebo v autobusu a platí 24 hodin v Katovicích a přilehlých městských částech. Více informací o autobusové dopravě naleznete zde.

   Služby na letišti

   Na menším, ale dobře vybaveném letišti naleznete veškeré potřebné služby. Jsou zde rychlá občerstvení, restaurace, kavárny, směnárna, bankomat, banka, lékárna, poštovní služby, dětský koutek, vyhlídková terasa, půjčovny aut a neomezené Wi-Fi připojení zdarma.

   Letenky

   V Katovicích má základnu společnost WizzAir a tak odsud můžeme létat za velice výhodné ceny do celé Evropy. Zpáteční letenky se pohybují kolem 1 500 Kč, často se však do některých destinací dají najít i akční letenky kolem 500 Kč. Mezi další letecké společnosti operující na tomto letišti patří Ryanair, Lufthansa, LOT, EuroLot a SAS. Ceny letenek jsou vždy závislé na konkrétním dopravci, sezóně a předstihu, s jakým letenku kupujeme.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má jeden dobře značený terminál rozdělený na tři části (A, B - odlety, C - přílety), který je v provozu 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednout na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), napříkladOK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.


   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Kontrola na letišti Katovice

   Dobrý den, letim do Turecka z Katowic. Mám po operaci páteře a mamv sobě titanové šrouby potřebují mít lékařskou zprávu? Nevím někdo říká ze titan… Zobrazit více
   anonym
   anonym

   Do Valencie z Krakova či Katowic. Poradí mi někdo?

   Velmi rád bych se podíval do Valencie. Raději než z Prahy bych letěl z Krakova či Katowic. Poradí mi někdo?
   Kristýna
   Kristýna

   Řecké ostrovy z Katowic

   Každý rok letíme na některý řecký ostrov,již jsme byli na Krétě, Kosu, Korfu, Santoriny, Thassos, Zakyntos a letos na Lesbos z Katowic, je to o… Zobrazit více
   anaj
   anaj

   Jak na Tenerife?

   Zdravím,objednával někdo už letenku na Tenerife od Wizzu ? Vím, že tam létá Ryanair z Krakova. Nyní jsem ovšem narazil i na tuto linku z Katovic, tak… Zobrazit více
   Kristýna
   Kristýna

   Platba parkoviště na letišti v eurech?

   Dobrý den, lze platit parkoviště na letišti v Katovicích eurem? Děkuji
   Kristýna
   Kristýna