Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Brno Tuřany

   Letiště Brno Tuřany získalo statut veřejného mezinárodního letiště v roce 1989. Leží necelých 8 kilometrů na jihovýchod od centra Brna. V roce 2006 zde byl postavený nový odbavovací terminál ve futuristickém hi-tech stylu, který získal o rok později titul Stavba roku. V současné době odlétají z letiště Brno pravidelné lety do Mnichova, Londýna (Stansted) a Milána (Bergamo).

   Informace o letišti Brno

   Web www.airport-brno.cz
   IATA BRQ
   ICAO LKTB
   Místo Brno, Česká republika
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 17:25, 23. 04. 2021
   Vzdálenost 205 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Letiště Brno je velmi dobře dostupné. V sezóně jsou odsud vypravovány lety na letiště poblíž mnoha oblíbených přímořských letovisek v Řecku, Egyptě, Turecku, Bulharsku, na Kanárských ostrovech a mnoha dalších destinacích. Z brněnského hlavního nádraží jezdí každou půl hodinu před odletovou halu autobusová linka E76 a noční autobus N89 (od 23:00 do 5:00) v půl až hodinových intervalech.

   Cesta trvá zhruba 20 minut a jízdenka pro dospělého stojí 25 Kč. Jízdenky se dají koupit v prodejních automatech, trafikách, u řidiče (zde je možnost platby v eurech) nebo bezkontaktně přímo v autobusovém platebním terminálu.

   U příletové haly je stanoviště taxi a cesta do centra Brna stojí cca 100 Kč. Osobním vozem je letiště Brno Tuřany dostupné z dálnice D1 a nachází se zhruba 2 kilometry od dálničního sjezdu číslo 201. Letiště má také své vlastní parkoviště a volný vjezd je na 20 minut. Parkoviště nabízí zvýhodněné tarify pro dlouhodobé parkování.

   Letenky

   Pravidelné lety z Brna obstarává letecká společnost Ryanair a BMI Regional. Sezónní a charterové lety zaštiťují nízkonákladoví i regulérní dopravci. V rámci akčních slev je možné sehnat letenku z Brna do Londýna nebo Milána od 300 Kč a běžná cena nepřesahuje 1500 Kč. U sezónních letů velmi záleží na destinaci, letecké společnosti a také na předstihu, s jakým si letenku koupíte.

   Služby na letišti

   Letiště Brno má pouze jeden terminál, který se dělí na lety do Schengenu a mimo něj, takže je opravdu velmi jednoduché se na letišti vyznat. Čekání na letišti si můžete ukrátit návštěvou restaurace, kavárny, baru a stánku s rychlým občerstvením. Nechybí obchod a duty free shop či bankomat a směnárna. Na letišti najdete službu balení zavazadel, autopůjčovnu, prodej letenek, informační centrum a možnost zarezervovat si ubytování.

   Další informace, které se mohou hodit

   Po celém letišti je možnost připojení k Wi-Fi zdarma.

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednou na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například  OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence. Upozornění pro konkrétní let si můžete nechat zaslat formou SMS nebo e-mailu.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   léto u moře s dobrou náladou

   Dobrý navečer všem.jsem tu nová, a tak prosím o schovívavost.Moc ráda létám do řecka a letos jsem nejela, příští rok letím určitě.Miluji Řecko, duší… Zobrazit více
   beruška55
   beruška55

   pohodové výlet k moři do č.hory letecky za 44 Euro

   Ahojte. 13.7.2020 odlítá wizzair do černé hory. koupil jsem lístky za 44 éček ) vč. zpáteční cesty. Je to spontánní akce. Pořád tam jsou volné… Zobrazit více
   bodys
   bodys

   Parkoviště Brno Tuřany

   Prosím o zkušenosti s parkováním na letištním parkovišti. Vyplatí se parkovat tam nebo máte někdo zkušenost s jiným parkingem? Třeba i levnějším?
   Kaayaa
   Kaayaa

   Doba letu do Marsa Alam?

   Dobrý den, jaká je prosím doba letu do Marsa Alam, když poletíme z Brna s mezipřistáním v Ostravě? Tam je nutné vystoupit? Jaký typ letadla léta do… Zobrazit více
   anonym
   anonym

   Bergamo - co navštívit?

   Dobrý den, dostali jsme k narozeninám letenky z Brna do Bergama. Jedná se o 4 dny dovolené.Můžete mi prosím kdo jste tam byli poradit co navštívit,… Zobrazit více
   anonym
   anonym

   Nevybrali jste si?

   Podívejte se na

   Další akční nabídky

   Nebo si nastavte hlídač akcí, výhodné nabídky Vám neuniknou

   Hlídač akcí