Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Brno Tuřany

   Letiště Brno Tuřany získalo statut veřejného mezinárodního letiště v roce 1989. Leží necelých 8 kilometrů na jihovýchod od centra Brna. V roce 2006 zde byl postavený nový odbavovací terminál ve futuristickém hi-tech stylu, který získal o rok později titul Stavba roku. V současné době odlétají z letiště Brno pravidelné lety do Mnichova, Londýna (Stansted) a Milána (Bergamo).

   Informace o letišti Brno

   Web www.airport-brno.cz
   IATA BRQ
   ICAO LKTB
   Místo Brno, Česká republika
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 12:52, 18. 05. 2024
   Vzdálenost 205 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Letiště Brno je velmi dobře dostupné. V sezóně jsou odsud vypravovány lety na letiště poblíž mnoha oblíbených přímořských letovisek v Řecku, Egyptě, Turecku, Bulharsku, na Kanárských ostrovech a mnoha dalších destinacích. Z brněnského hlavního nádraží jezdí každou půl hodinu před odletovou halu autobusová linka E76 a noční autobus N89 (od 23:00 do 5:00) v půl až hodinových intervalech.

   Cesta trvá zhruba 20 minut a jízdenka pro dospělého stojí 25 Kč. Jízdenky se dají koupit v prodejních automatech, trafikách, u řidiče (zde je možnost platby v eurech) nebo bezkontaktně přímo v autobusovém platebním terminálu.

   U příletové haly je stanoviště taxi a cesta do centra Brna stojí cca 100 Kč. Osobním vozem je letiště Brno Tuřany dostupné z dálnice D1 a nachází se zhruba 2 kilometry od dálničního sjezdu číslo 201. Letiště má také své vlastní parkoviště a volný vjezd je na 20 minut. Parkoviště nabízí zvýhodněné tarify pro dlouhodobé parkování.

   Letenky

   Pravidelné lety z Brna obstarává letecká společnost Ryanair a BMI Regional. Sezónní a charterové lety zaštiťují nízkonákladoví i regulérní dopravci. V rámci akčních slev je možné sehnat letenku z Brna do Londýna nebo Milána od 300 Kč a běžná cena nepřesahuje 1500 Kč. U sezónních letů velmi záleží na destinaci, letecké společnosti a také na předstihu, s jakým si letenku koupíte.

   Služby na letišti

   Letiště Brno má pouze jeden terminál, který se dělí na lety do Schengenu a mimo něj, takže je opravdu velmi jednoduché se na letišti vyznat. Čekání na letišti si můžete ukrátit návštěvou restaurace, kavárny, baru a stánku s rychlým občerstvením. Nechybí obchod a duty free shop či bankomat a směnárna. Na letišti najdete službu balení zavazadel, autopůjčovnu, prodej letenek, informační centrum a možnost zarezervovat si ubytování.

   Další informace, které se mohou hodit

   Po celém letišti je možnost připojení k Wi-Fi zdarma.

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednou na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například  OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence. Upozornění pro konkrétní let si můžete nechat zaslat formou SMS nebo e-mailu.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   léto u moře s dobrou náladou

   Dobrý navečer všem.jsem tu nová, a tak prosím o schovívavost.Moc ráda létám do řecka a letos jsem nejela, příští rok letím určitě.Miluji Řecko, duší… Zobrazit více
   beruška55
   beruška55

   pohodové výlet k moři do č.hory letecky za 44 Euro

   Ahojte. 13.7.2020 odlítá wizzair do černé hory. koupil jsem lístky za 44 éček ) vč. zpáteční cesty. Je to spontánní akce. Pořád tam jsou volné… Zobrazit více
   bodys
   bodys

   Parkoviště Brno Tuřany

   Prosím o zkušenosti s parkováním na letištním parkovišti. Vyplatí se parkovat tam nebo máte někdo zkušenost s jiným parkingem? Třeba i levnějším?
   Kaayaa
   Kaayaa

   Doba letu do Marsa Alam?

   Dobrý den, jaká je prosím doba letu do Marsa Alam, když poletíme z Brna s mezipřistáním v Ostravě? Tam je nutné vystoupit? Jaký typ letadla léta do… Zobrazit více
   anonym
   anonym

   Bergamo - co navštívit?

   Dobrý den, dostali jsme k narozeninám letenky z Brna do Bergama. Jedná se o 4 dny dovolené.Můžete mi prosím kdo jste tam byli poradit co navštívit,… Zobrazit více
   anonym
   anonym