Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Letiště Lipsko - Halle (LEJ) - Lipsko

   Mezinárodní letiště ležící mezi městy Lipsko (21 km) a Halle (28 km) je oblíbené především jako výchozí bod pro lety na dovolenou do přímořských destinací. Je také důležitým uzlem pro nákladní dopravu a hlavním centrem společnosti DHL Aviation.

   Informace o letišti Lipsko - Halle

   Web www.leipzig-halle-airport.de
   IATA LEJ
   ICAO EDDP
   Místo Lipsko, Německo
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 04:54, 25. 07. 2024
   Vzdálenost 205 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Z Prahy do Lipska se dostanete autobusy FlixBus a Regiojet nebo vlaky Českých drah s přestupem v Drážďanech. Jízdenky na autobus pořídíte od 490 Kč, na vlak od 386 Kč.

   Z hlavního nádraží v Lipsku, kde staví i autobusy přijíždějící z České republiky, se na letiště dostanete linkou S-Bahn S5 a S5X. Vlaky jezdí každých 30 minut v čase od 3:50 do 1:20 hodin a jízdenka stojí 4,60 EUR.

   Autem přijedete po dálnici A9/A14, která vede kolem letiště. Parkovat lze na oficiálním letištním parkovišti. Nejlevnější parkoviště jsou P12 a P20, na kterých zaplatíte 20 EUR za týden. V okolí jsou také soukromá parkoviště, ceny jsou od 30 EUR za týden. Srovnání cen najdete na stránkách Parkvia. Zdarma lze zaparkovat u výstaviště Leipziger Messe, odkud se na letiště dostanete za 5 minut.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou duty free obchody, restaurace, kavárny a rychlá občerstvení. Jsou zde dva dětské koutky (v Shengenském a mimo Shengenský prostor), přebalovací místnost, možnost zapůjčení kočárku a asistenční služba pro samostatně cestující děti. Asistenční služba je zde i pro hůře pohyblivé osoby.

   Dále zde najdete bankomaty, směnárny, foto budku, půjčovny aut a úschovnu zavazadel. Wi-Fi připojení je zdarma na neomezenou dobu. Skříňky na úschovu zavazadel najdete na výstupu z terminálu B (mezi terminálem a administrativními budovami) a stojí 3 EUR na 24 hodin. Maximální doba uložení je 9 dní.

   Letenky

   Letiště je oblíbené především díky levným letenkám ke Středozemnímu moři a na Kanárské ostrovy. Společnosti Condor a TUI fly často nabízejí letenky na poslední chvíli za ceny kolem 1 500 Kč. Ceny vždy záleží na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete. Z České ani Slovenské republiky přímé lety do Lipska nejsou.

   Další informace, které se mohou hodit

   Máte-li více času na přestup, můžete se v čase od 9:00 do 17:00 hodin zúčastnit komentované prohlídky letiště. Více informací najdete na informacích (Besucherservice).

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednout na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.