Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Drážďany

   Mezinárodní letiště Drážďany leží na severu Drážďan a odbavuje lety především do Evropy a dovolenkových destinací u moře. Terminál je považován za jeden z nejhezčích v Německu. Každou poslední neděli v měsíci si ho můžete podrobně prohlédnout při komentované prohlídce v češtině.

   Informace o letišti Drážďany

   Web www.dresden-airport.de
   IATA DRS
   ICAO EDDC
   Místo Drážďany, Německo
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 11:16, 20. 01. 2022
   Vzdálenost 120 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Osobním automobilem se ze severních Čech dostanete na letiště rychle a pohodlně po dálnicích D8/A17 a A4. K dálničnímu sjezdu přímo u letiště dojedete z Ústí nad Labem zhruba za 45 minut. Parkovat lze na oficiálním letištním parkovišti s možností online rezervace za ceny od 20 EUR na týden.

   Přímo na letiště se dostanete z Prahy a Ústí nad Labem autobusy RegioJet, jízdenky z Prahy začínají na cenách kolem 480 Kč. Využít lze i vlak, který jede na letiště s jedním přestupem na hlavním nádraží v Drážďanech. Pokud se chcete podívat i do centra Drážďan, je možné se sem dopravit i s jinými dopravci a dále pokračovat na letiště městskou dopravou.

   Z centra města se na letiště dostanete vlakem S-Bahn linky S2, který odjíždí z hlavního nádraží v intervalu 30 minut. Doba jízdy je 30 minut a jízdenka stojí 2,3 EUR. Podrobnější informace naleznete na webu dopravního podniku.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete několik obchodů, rychlé občerstvení, bankomat, poštu a turistické informace. Wi-Fi připojení je zdarma na dvě hodiny. Po uplynutí dvou hodin se však můžete připojit znovu.

   Letenky

   Z letiště odlétají především nízkonákladové společnosti a charterové lety německých cestovních kanceláří. Pro běžné cestující je k dispozici pouze omezené množství letů po Evropě, například do Barcelony nebo Bulharska za cenu od 2 000 Kč nebo na Island od
   3 000 Kč. Ceny vždy záleží na konkrétní společnosti a datu odletu i nákupu.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je otevřeno 24 hodin denně. Terminál je i přes svoji rozlohu přehledný a snadno se v něm zorientujete.

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednout na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Orientace na letišti v Drážďanech

   Dobrý den Mám dotaz. Neznám letiště v Drážďanech,nám z Drážďan odlétat a prosím je to lehké se vyznat?
   DanaDianaNoymi
   DanaDianaNoymi

   Letiště Drážďany

   Zdravím, letěl jste někdo z německých Drážďan? Domluvili jste se všude v pohodě? Všechno tam je jako u nás? Něměcky zrovna nemluvim a teď jsem našel… Zobrazit více
   Adam
   Adam