Malta od 6 889 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Luqa Malta

   Jediné mezinárodní letiště na Maltě leží mezi obcemi Luqa a Gudja. Někdy bývá též nazýváno letiště Luqa nebo letiště Valetta. Valetta dle hlavního města Malty, od kterého je vzdáleno přibližně 5 kilometrů jihozápadním směrem. V roce 1992 prošlo kompletní rekonstrukcí. Nejvíce vytížené je v letní sezóně, kdy na ostrov míří turisté z celé Evropy na dovolené.

   Informace o letišti Luqa Malta

   Web www.maltairport.com
   IATA MLA
   ICAO LMML
   Místo Luqa, Malta
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 06:42, 30. 03. 2023
   Vzdálenost 1 582 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Jednou z možností, jak se dostat nejen z letiště, ale i procestovat celý ostrov, je zapůjčení osobního automobilu přímo na letišti.

   Kdo si nechce půjčovat osobní automobil, může využít husté sítě autobusových linek. Jízdenka na 120 minut jízdy vás bude v hlavní letní sezóně (od půlky června do půlky října) stát 2 EUR, mimo sezónu 1,50 EUR. Zakoupit můžete také zvýhodněně jízdné za 15 EUR na 12 jízd nebo 7 denní jízdné za 21 EUR. Jednorázové jízdenky lze zakoupit u řidiče, vícedenní pouze v obchodech a trafikách. Na letišti je zakoupíte například v obchodě Agenda Bookshop nebo WHSmith.

   Nejčastěji využívané jsou linky X1, X2, X3 a X4, které jezdí v pravidelných intervalech do Valetty i dalších měst v okolí. Spojení, dle místa, kam se potřebujete dostat, můžete vyhledat zde. V nočních hodinách jezdí linka N10. Jízdné na tuto linku je o něco vyšší než u denních autobusů (3 EUR).

   Dále můžete využít také linky 135, 201, 119 a 117. Nepotřebujete-li vystoupit na některé ze zastávek po cestě, použijte expresní linku T92, která jezdí z letiště přímo do centra San Giljan. Přehledné jízdní řády všech linek na ostrově najdete na webu dopravce.

   Kromě veřejné dopravy lze pro dopravu na/z letiště využít soukromých taxi služeb. Přehledné ceny za taxi do všech nejčastějších destinací na Maltě naleznete zde.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete širokou nabídku obchodů se suvenýry i spotřebním zbožím. Jsou zde také restaurace, kavárny, rychlá občerstvení, bankomaty, směnárny, informace pro turisty a půjčovny automobilů. Úschovna zavazadel je v odletové hale v check-in části poblíž informací. Za zavazadla do 30 kg zaplatíte 5 EUR při uložení do 12 hodin a 10 EUR při uložení do 24 hodin. Větší zavazadla stojí 10 nebo 12 EUR při uložení do 12/24 hodin. Každých dalších 24 hodin stojí 10 EUR u malých zavazadel a 15 EUR u větších zavazadel. Úschovna je otevřena 24 hodin denně.

   Pro firmy je na letišti vybavená konferenční místnost ažv pro 80 osob. K internetu se lze připojit zdarma na neomezenou dobu pomocí sítě Maltairport Wi-Fi. Zásuvky pro nabíjení vašich elektronických zařízení jsou v příletové i odletové hale a v jídelní části. Pro rodiny s dětmi je na letišti dětský koutek a místnost, kde si můžete v klidu odpočinout nebo nakojit či přebalit děti. Místnost je v odletové hale poblíž informací a naleznete zde pohodlné sezení a pitnou vodu zdarma.

   Letenky

   Na letišti mají své základny společnosti Air Malta a Ryanair. Kromě Air Malty a Ryanairu létá na Maltu přímým letem z Prahy také společnost ČSA. V hlavní sezóně se letenky pohybují kolem 5 000 Kč za zpáteční let. Mimo sezónu mohou být ceny naopak o něco nižší. Na lepší cenu letenek se můžete dostat při odletu z letišť v okolních zemích (Bratislava, Vratislav, Berlín, Norimberk). Při nákupu letenky v akci však nezapomeňte zohlednit cenu dopravy na vzdálenější letiště.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno nonstop 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Doba letu na Maltu?

   Zdravim, jaká je doba letu na Maltu? Rád bych si zaletěl jen někam za teplem na krátkou vzdálenost. Což by Malta mohla splňovat, že? V případě, že… Zobrazit více
   Kristýna
   Kristýna