Lyon od 12 890 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Lyon - Saint Exupéry

   Mezinárodní letiště Lyon-Saint Exupéry je jedním ze dvou letišť v Lyonu a důležitým letištěm pro oblast Rhône-Alpes. Leží u obce Colombier-Saugnieu, přibližně 20 kilometrů od centra Lyonu. Po slavném spisovateli bylo letiště pojmenováno v roce 2000.

   Informace o letišti Lyon - Saint Exupéry

   Web www.lyonaeroports.com
   IATA LYS
   ICAO LFLL
   Místo Lyon, Francie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 19:18, 12. 06. 2021
   Vzdálenost 840 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Nejrychleji vás do centra Lyonu doveze tramvaj Rhônexpress. Tramvaj je v centru za necelých 30 minut. Jezdí 7 dní v týdnu od 4:25 do 24:00. Ve špičce, tzn. od 6:00 do 21:00, jezdí v intervalu 15 minut, mimo špičku je interval 30 minut. Jízdenku je možné zakoupit v automatech, v tramvaji nebo předem online. Nejnižší cenu 9,90 EUR získáte při nákupu 2 měsíce předem online. Z konečné tramvaje jezdí autobusy i další tramvaje do celého Lyonu.

   Hned vedle terminálu je vlakové nádraží, ze kterého jezdí levnější vlaky OUIGO nebo rychlovlaky TGV do celé Francie.

   V přízemí terminálu 1 je autobusové nádraží, ze kterého jezdí autobusy do oblíbených lyžařských a jiných destinací. Fungují zde společnosti Altibus, Linkbus, Flixbus, Faure Vercors a OUIBUS. Podrobnosti s možností rezervace naleznete na webech jednotlivých společností, případně na stránkách letiště.

   Přímo na letišti si také můžete zapůjčit osobní automobil a poznávat krásy Francie po vlastní ose. Seznam půjčoven naleznete zde.

   Poslední alternativou je soukromá taxi služba, přehledný ceník jízdného naleznete zde.

   Služby na letišti

   Na letišti je rozmanitá nabídka restaurací, kaváren i rychlých občerstvení, žádné z nich však není otevřené nonstop. Najdete zde také obchody se suvenýry i duty free zbožím, lékárnu, bankomaty, směnárny, turistické informace, nabíjecí stanice pro telefony, VIP salónky a asistenční a lékařskou službu. Rodiče s dětmi ocení dětský koutek, herní zónu i místnosti vybavené pro přebalování a krmení. Wi-Fi připojení je neomezené a zdarma.

   Sprchy najdete v hlavní hale poblíž úschovny zavazadel. Vybrat si můžete variantu Eco za 7 EUR nebo Comfort za 12 EUR. Sprchy jsou otevřené od 6:00 do 22:00. Úschovna je poblíž sprch a za zavazadlo zaplatíte dle velikosti od 10 EUR za den. Úschovna je otevřená od 6:00 do 22:00. Za poplatek si lze zakoupit právo přednostního odbavení.

   Letenky

   Přímé lety z Prahy do Lionu nabízí nejlevněji společnost Volotea, u které lze zakoupit letenky za cenu od 1 500 Kč za zpáteční let.

   Další přímé lety nabízí i společnost Air France a její regionální pobočka HOP!, ceny jsou však výrazně vyšší – pohybují se zhruba kolem 4 000 Kč za zpáteční let.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, termínu, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete. Ideální doba k nákupu je zhruba 2 až 4 měsíce před odletem.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno nonstop.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.