Francie od 450 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Marseille Provence

   Mezinárodní letiště v Marseille je pátým nejrušnějším letištěm ve Francii co se týče osobní přepravy a třetím nejrušnějším v oblasti nákladní dopravy. Z Marseille se létá do více než 130 destinací a jednu ze svých základen zde má společnost Air France. Leží přibližně 27 kilometrů od Marseille.

   Informace o letišti Marseille Provence

   Web www.marseille.aeroport.fr
   IATA MRS
   ICAO LFML
   Místo Marignane, Francie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 09:14, 24. 06. 2024
   Vzdálenost 1 011 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Jedním z oblíbených a častých způsobů, jak se dostat nejen z letiště, ale také procestovat Provence, je zapůjčení osobního automobilu přímo na letišti.

   Nechcete-li si půjčovat auto, můžete využít autobusy nebo vlak. Autobusy i vlaky jezdí v pravidelných intervalech od brzkých ranních do pozdních večerních hodin. Autobus do centra Marseille vás bude stát 8,30 EUR za jeden směr, za zpáteční jízdenku zaplatíte 13,40 EUR. Cesta autobusem trvá zhruba 40 minut. Levnější je vlak, který do centra Marseille stojí 5,10 EUR. Na vlakové nádraží se z letiště dostanete kyvadlovým autobusem zdarma za 5 minut, cesta vlakem pak trvá 20 minut.

   Všechny dostupné autobusy naleznete zde, informace o vlacích zde.

   Pro přepravu na a z letiště můžete využít také soukromé taxi služby. Ceny jízdného do Marseille a okolí naleznete zde.

   Služby na letišti

   Na letišti naleznete celou řadu obchodů se suvenýry i spotřebním zbožím, restaurace, kavárny, rychlá občerstvení, bankomaty, směnárny, turistické informace, půjčovny automobilů, foto budku a službu první pomoci. Wi-Fi připojení je na letišti pouze ve VIP salóncích, případně můžete využít jedno ze 4 webových stanovišť, kde se k internetu připojíte za 2 EUR na 15 minut. Na letišti je několik menších zasedacích místností a jeden velký konferenční sál až pro 250 osob. Úschovna zavazadel je za 15 EUR na 24 hodin v příletové hale u informací.

   Letenky

   Přímé lety z Prahy do Marseille seženete nejvýhodněji s nízkonákladovými společnostmi Ryanair nebo Volotea. Běžná cena zpáteční letenky se obvykle pohybuje v rozmezí 2 000 až 5 000 Kč. U společnosti Volotea ale můžete často narazit na akční letenky, které mají ceny velice nízko – zpáteční letenku můžete pořídit i do 300 Kč. Letenky jsou vždy velice rychle vyprodané.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má dva terminály, jeden pro standardní aerolinky, druhý pro nízkonákladové společnosti. Oba terminály jsou pro cestující otevřeny nonstop.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.