Itálie od 945 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Milán Bergamo Il Caravaggio

   Mezinárodní letiště, ležící 45 kilometrů od Milána, je nazýváno také Orio al Serio nebo zjednodušeně Bergamo. Je jedním ze tří milánských letišť a operují zde především nízkonákladové aerolinky v čele s Wizzair a Ryanair. Město Bergamo je vzdáleno 2 kilometry od letiště.

   Informace o letišti Milán Bergamo Il Caravaggio

   Web www.milanbergamoairport.it
   IATA BGY
   ICAO LIME
   Místo Bergamo, Itálie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 17:01, 22. 03. 2023
   Vzdálenost 598 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do Milána a okolních měst jezdí především autobusy a městské linky.

   Do Bergama: do centra Bergama, k lanovce Città Alta, nebo vlakové stanici jezdí každých 20 minut autobusová linka 1A Airport bus. Zastávka autobusu je přímo před východem z haly. Jízdenky můžete koupit v informačním centru u východu nebo v automatu na zastávce. Cena je 2,40 EUR za 3 hodinové jízdné, 5 EUR za 24 hodin a 7 EUR za 72 hodin. Lístek na autobus platí také na lanovku. Po nástupu do autobusu je třeba lístek označit.

   Do Milána: do centra, ke stanici Milano Centrale, vás přibližně za 60 minut dovezou autobusy Terravision nebo easyBus. Interval odjezdů je minimálně 1x za 30 minut. Jednosměrná jízdenka stojí 6 EUR, za zpáteční zaplatíte 12 EUR. Lístek lze koupit v příletové hale nebo online. Jízdenky se kupují na datum a čas, ale společnost Terravision umožňuje využití i jiného spoje v případě, že vám váš spoj ujede. Při cestě na letiště koupíte jízdenku přímo u stánku společnosti u nádraží.

   K jezeru Garda: třikrát denně jezdí z letiště do města Peschiera del Garda autobusy Flixbus za cenu od 6 EUR. Nevyhovují-li vám časy autobusů, můžete jet z Bergama (ne od letiště) vlakem Trenitalia, který jezdí každou hodinu. Cesta trvá dvě a čtvrt hodiny a nejlevnější zpáteční jízdenka stojí 18,40 EUR.

   Na letiště Malpensa: přímé spojení zajišťují autobusy Orio Shuttle za cenu 18 EUR na jeden směr. Odjezd je z nástupiště číslo 4 a cesta trvá necelé dvě hodiny. Autobusy odjíždí pouze 8x denně. Častější spojení vede s přestupem přes Miláno. Nejdříve se výše uvedenými autobusy dostanete ke stanici Milano Centrale, kde přestoupíte na vlak Malpensa Express, který odjíždí každých 30 minut. Za autobus zaplatíte 5 EUR, za vlak 12 EUR a cesta bude trvat 2,5 hodiny. Levnější volbou jsou autobusy za 8 EUR, cesta však trvá 3 hodiny, v případě dopravních zácp i více.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou restaurace, kavárny, rychlá občerstvení, bankomaty, směnárny, půjčovny automobilů, lékařská služba a lékárna, turistické informace, úschovna zavazadel a Wi-Fi. Wi-Fi připojení najdete pod názvem Free Luna Social WIFI. Úschovna zavazadel je v příletové hale a stojí 4 EUR na den.

   Letenky

   Z Prahy, Ostravy, Brna, Budapešti a Bratislavy se na letiště Bergamo dostanete nejvýhodněji se společností Ryanair, která nabízí zpáteční letenky za ceny v rozmezí od 1 000 do 2 000 Kč a akční letenky kolem 500 Kč. Vzhledem k tomu, že na letišti operují nízkonákladové aerolinky, může být letiště zajímavou alternativou pro cesty do dalších, nejen italských, měst či kombinaci „multicity“ výletů. Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Při přestupech nově nemusíte opouštět letištní terminál, přesto si však na přestup vyhraďte alespoň dvě hodiny. Prostory letiště jsou otevřené 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.


   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Bergamo - co navštívit?

   Dobrý den, dostali jsme k narozeninám letenky z Brna do Bergama. Jedná se o 4 dny dovolené.Můžete mi prosím kdo jste tam byli poradit co navštívit,… Zobrazit více
   anonym
   anonym

   Cesta k jezeru Lago di Garda z letiště Bergamo

   Dobrý den, rodiče jedou za 14 dní k jezeru Garda. Přiletí na letiště Bergamo. Odtud by měl jezdit Flixbus, ale jen 3x denně. Časy jim moc nevyhovují.… Zobrazit více
   Dáša
   Dáša