USA od 19 990 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Newark Liberty

   Mezinárodní letiště Newark Liberty leží ve státě New Jersey, 24 kilometrů jihovýchodně od Manhattanu v New Yorku. Je desátým nejrušnějším letištěm v USA a své sídlo zde mají jedny z největších aerolinek světa – United Airlines.

   Informace o letišti Newark Liberty

   Web www.panynj.gov
   IATA EWR
   ICAO KEWR
   Místo Newark, USA
   Časový posun 6 hodin oproti ČR
   Aktuální čas 10:31, 08. 05. 2021
   Vzdálenost 6 590 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do Newarku, Philadelphie a New Yorku se dostanete vlaky NJ Transit nebo Amtrak, které jezdí z vlakové stanice Newark Liberty Point. Na vlakovou stanici vás od všech terminálů a parkovišť odveze automatický vlak. Cesta do New Yorku vám při kombinaci obou vlaků zabere přibližně 40 minut a bude stát 13 USD.

   Druhou možností jsou autobusy Newark Express, které vás za 16 USD odvezou na autobusové nádraží Port Authority.

   Oblíbenou alternativou především pro ty, kteří chtějí podniknout okružní cestu po USA, je zapůjčení vlastního automobilu. Využít můžete také široké nabídky privátních transferů. Podrobnější informace naleznete na stránkách letiště.

   Služby na letišti

   Na všech třech terminálech najdete před i za kontrolami občerstvení, restaurace i kavárny. Na letišti jsou bankomaty, směnárny, obchody, nabíjecí stanice, neomezené Wi-Fi připojení zdarma, nápojové automaty na vodu, odpočinkové místnosti pro cestující se zvířaty, informační služba, lékařská služba a půjčovny aut. Rozpis služeb dle terminálů naleznete na stránkách letiště.

   Letenky

   Ze střední Evropy na letiště Newark Liberty operuje celá řada společností z různých měst. Letenky obvykle bez problémů seženete za cenu v rozmezí od 11 000 do 15 000 Kč. Výjimkou nejsou ani akce, ve kterých jsou nabízeny akční letenky za ceny kolem 8 000 Kč. Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   I v případě, že jen přestupujete na další let mimo USA, je potřeba projít imigrační kontrolou, vyzvednout zavazadla a znovu se odbavit. Z toho důvodu je nutné mít pro veškeré cesty do i přes USA platné vízum ESTA. Letiště má tři terminály, mezi kterými jezdí každé čtyři minuty vlak zdarma. Cesta trvá přibližně 5 až 10 minut. Na přestup si z důvodů přesunů i kontrol vyhraďte alespoň 90 minut. Letiště je otevřeno 24 hodin denně, tranzitní zóna se však na noc zavírá.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prosím jak těžké je na přestup letiště v New Yorku (letiště Newark Liberty)

   Prosím o radu, poletím z dovolené z Dominikánské republiky a přestupní letiště je v New Yorku. Letím sama a moc AJ neznám. Vím, že musím projít… Zobrazit více
   pavel666
   pavel666

   Letiště Newark Liberty New York - přestup

   Mám pouze hodinu a půl na přestup z Dominikánské republiky v New Yorku letiště Newark Liberty . Dá se za tu dobu stíhat spoj do Švýcarska kam letím ?… Zobrazit více
   DanaDianaNoymi
   DanaDianaNoymi

   United Airlines - přímý let do New Yorku

   Ahoj, od června by měla být přímá linka z Prahy do New Yorku. Nevíte zda se už teď dají sehnat letenky a za kolik? Díky
   Kristýna
   Kristýna

   Nevybrali jste si?

   Podívejte se na

   Další akční nabídky

   Nebo si nastavte hlídač akcí, výhodné nabídky Vám neuniknou

   Hlídač akcí