New York od 17 490 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Johna F. Kennedyho

   Mezinárodní letiště nesoucí jméno po bývalém prezidentovi USA leží 18 kilometrů od centra Manhattanu. Dle počtu odbavených mezinárodních letů je nejrušnějším letištěm v USA. Provozuje celkem šest terminálů a je domovem pro společnosti American Airlines, Delta Airlines a JetBlue.

   Informace o letišti Johna F. Kennedyho

   Web www.jfk-international-airport.com
   IATA JFK
   ICAO KJFK
   Místo New York, USA
   Časový posun 6 hodin oproti ČR
   Aktuální čas 07:01, 01. 10. 2022
   Vzdálenost 6 569 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Nejrychleji se do centra dostanete kombinací vláčku AirTrain, který vás doveze na stanici metra Sutphin Blvd & Archer Av., odkud lze dále pokračovat linkami metra Z, J a E. Druhá varianta je linka metra A ze stanice Howard Beach. Do centra Manhattanu se oběma způsoby dostanete zhruba za hodinu a půl. Vláček AirTrain vás bude ke stanici metra stát 5 USD, lístek na jednu jízdu metrem 2,75 USD. Na stanicích metra je také možné koupit týdenní jízdenku za 32 USD.

   Levněji se na zastávky metra linek Z, J, M, F a C dostanete autobusy B15 a Q3, které odjíždějí od terminálu 5 a stojí 2,75 USD. Pro přesun mezi terminály můžete využít zdarma vláček AirTrain. Více informací o autobusech najdete na webových stránkách dopravce.

   Na letiště La Guardia se dostanete kombinací vláčku AirTrain a metra. Z letiště dojedete vláčkem do stanice metra Jamaica Station, kde přestoupíte na metro linky E. Z metra vystoupíte na zastávce Roosevelt Av. Jakscon Heights Station a přesednete na autobusy Q70 nebo Q47. Počítejte s přesunem, který vám zabere zhruba 75 minut a s cenou 10 USD.

   Na letiště Newark opět využijete vláček AirTrain a metro nebo vlaky. Z letiště dojedete vláčkem na Jamaica Station, kde přestoupíte na metro linky E nebo vlaky Ronkonkama a Babylon, dojedete na Penn nebo Pennsylvania Station, ze kterých budete pokračovat opět vláčkem AirTrain. Cesta vás bude stát 25 USD a na přesun si vyhraďte raději 2 hodiny.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete širokou škálu obchodů, restaurací, kaváren a rychlých občerstvení. Jsou zde bankomaty, směnárny, lékárny, dětské koutky, místnosti pro kojení a přebalování, lékařská služba, nabíjecí stanice, informační služba a možnost asistence hůře pohyblivým osobám nebo samostatně cestujícím dětem. Wi-Fi připojení je na letišti zdarma.

   Letenky

   Do New Yorku se dostanete z Prahy za 9 hodin letu se společností Delta Airlines. Z okolních letišť létají i jiné společnosti. V případě nalezení chybových tarifů se vám může vyplatit i cesta na vzdálenější evropská letiště. Obvyklá cena letenek je kolem 13 000 Kč, v sezóně může být ale i výrazně nižší. Naopak mimo sezónu lze najít akční lety či chybové tarify za ceny kolem 6 000 Kč. Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Nonstop je otevřen pouze terminál T4. I při mezinárodních přestupech v případě pokračování do dalšího státu je nutné vyzvednout a znovu odbavit zavazadla a mít platné povolení ESTA. Na přestup v rámci terminálu vám bude stačit jedna hodina, na přestup mezi terminály počítejte s dvěma hodinami. Mezi terminály vás zdarma převeze vláček AirTrain. Pokud musíte přejet na letiště La Guardia, vyhraďte si na přestup alespoň 3,5 hodiny.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Přestup ve Francii - z Vídně do New Yorku

   Dobrý den, poletíme z Vídně do New Yorku s přestupem v Paříži. Ovšem doba přestupu je pouze 1 hod a 10 minut. Dá se to prosím spolehlivě stihnout?… Zobrazit více
   Ovča
   Ovča