Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Niš Konstantina Velikého

   Letiště Niš, celým názvem letiště Niš Konstantina Velikého, je druhým největším letištěm v Srbsku. Centrum města Niš je vzdáleno 4 kilometry. Letiště je poměrně malé a využívají ho především nízkonákladové aerolinky Ryanair a Wizz Air.

   Informace o letišti Niš Konstantina Velikého

   Web nis-airport.com
   IATA INI
   ICAO LYNI
   Místo Niš, Srbsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 00:03, 30. 05. 2024
   Vzdálenost 949 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Přímo na letišti si můžete zapůjčit osobní automobil a procestovat Srbsko po vlastní ose. Seznam půjčoven naleznete zde.

   Nechcete-li si půjčovat automobil, můžete využít městskou hromadnou dopravu, soukromý transfer nebo taxi.

   Autobusy městské hromadné dopravy linky 34A (ve směru z letiště) a 34B (ve směru na letiště) jezdí od 5:45 do 20:45 v intervalu 15 až 20 minut. Jízdenka stojí 60 dinárů (13 Kč) a lze ji zakoupit u řidiče.

   Soukromý transfer nejen do centra Niše, ale také do okolních měst si můžete objednat zde.

   Taxíky naleznete zhruba 50 metrů vlevo od letiště. Cena do centra Niše je 250 dinárů (55 Kč), do Naška Banja zaplatíte 800 dinárů (175 Kč).

   Služby na letišti

   Letiště je opravdu malé, a tak je zde pouze pár možností občerstvení, několik obchodů, bankomat, směnárna, pošta a půjčovny automobilů. Wi-Fi připojení je zdarma. V blízkosti letiště je několik hotelů.

   Letenky

   Z Prahy do Niše zatím neexistuje přímé letecké spojení. Letět můžete z Berlína, Vídně nebo Bratislavy, odkud létají společnosti Ryanair a Wizz Air. Letenky z těchto měst lze obvykle pořídit kolem 1 000 až 1 500 Kč za zpáteční letenku. V případě akčních nabídek je možné sehnat letenky i kolem 500 Kč.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je oficiálně otevřeno nonstop, obvykle se však na noc zavírá.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.