Dovolená Srbsko 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Srbsko

Dovolená v Srbsku

Republika Srbsko leží v centrální části Balkánského poloostrova. Na severu, v okolí Dunaje, se rozkládá úrodná Panonská nížina, ale zbytek území je spíše hornatý, přičemž hlavním pohořím jsou Dinárské hory.

Ačkoliv není Srbsko zrovna turistickou velmocí, překvapí svou pestrostí, krásnou přírodou a obrovským množstvím památek z období Římské říše i z dob mnohem mladších. V roce 2015 označil Srbsko prestižní vydavatel turistických průvodců Lonely Planet jako jednu z nejzajímavějších zemí k návštěvě. Na své si zde rozhodně přijdou milovníci pěší turistiky a cykloturistiky, ale i zájemci o historii nebo balkánský folklór.

Hlavní město Bělehrad, ležící na soutoku Dunaje a Sávy, je velmi příjemným městem, kde si lze vychutnat posezení v některé z vyhlášených kaváren či plovoucích restaurací na řece. Bělehrad je i centrem kultury a umění, a také dějištěm známého divadelního a filmového festivalu.

Na území Srbska jsou i čtyři národní parky nabízející krásné přírodní scenerie a bezpočet turistických stezek. Nejpůsobivější je národní park Djerdap na severovýchodě země, známý překrásnou soutěskou Železná Vrata i rozsáhlými archeologickými nalezišti.

Za ochutnání stojí také velmi rozmanitá srbská kuchyně, jejímž základem bývá vepřové maso, zelenina a mléčné výrobky. Jako rychlé občerstvení jsou nabízeny pokrmy z mletého masa - čevapčiči a pleskavica - nebo pochoutka z plněného listového těsta - burek. V okolí Dunaje si pak lze vychutnat pestrou nabídku rybích specialit.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy do Srbska?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené do Srbska od TravelPortál.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů do Srbska?

Ceny začínají na 7 290 Kč, nejdražší zájezd stojí 13 390 Kč.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici jsou do Srbska tyto typy dopravy autobusem, letecky.

Jaké cestovní doklady potřebuji do Srbska?

Do Srbska můžete cestovat na občanský průkaz i pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Oficiální měnou je srbský dinár. Na cestu se vybavte eury, které na místě můžete směnit v bankách či směnárnách. Platby kartou jsou obvykle bez problémů. Více o měně a cenách.

Jak se dostat do Srbska?

Existuje několik možností, jak se z České republiky dostat do Srbska. Můžete jet autem, autobusem, vlakem nebo využít leteckou dopravu. Více o cestě autem.

Potřebuji do Srbska očkování?

Do Srbska není potřeba žádné povinné očkování.

Jakým jazykem se mluví v Srbsku?

Úředním jazykem je srbština. Jedná se o jediný evropský jazyk, který stále ještě využívá jak cyrilici, tak latinku.

Jaké zásuvky jsou v Srbsku?

Elektrické zásuvky jsou stejné jako v České republice.

Prohlédněte si destinace v Srbsku