Vyhledejte dovolenou

Dovolená Srbsko 2020/2021

Republika Srbsko leží v centrální části Balkánského poloostrova. Na severu, v okolí Dunaje, se rozkládá úrodná Panonská nížina, ale zbytek území je spíše hornatý, přičemž hlavním pohořím jsou Dinárské hory.

Ačkoliv není Srbsko zrovna turistickou velmocí, překvapí svou pestrostí, krásnou přírodou a obrovským množstvím památek z období Římské říše i z dob mnohem mladších. V roce 2015 označil Srbsko prestižní vydavatel turistických průvodců Lonely Planet jako jednu z nejzajímavějších zemí k návštěvě. Na své si zde rozhodně přijdou milovníci pěší turistiky a cykloturistiky, ale i zájemci o historii nebo balkánský folklór.

Hlavní město Bělehrad, ležící na soutoku Dunaje a Sávy, je velmi příjemným městem, kde si lze vychutnat posezení v některé z vyhlášených kaváren či plovoucích restaurací na řece. Bělehrad je i centrem kultury a umění, a také dějištěm známého divadelního a filmového festivalu.

Na území Srbska jsou i čtyři národní parky nabízející krásné přírodní scenerie a bezpočet turistických stezek. Nejpůsobivější je národní park Djerdap na severovýchodě země, známý překrásnou soutěskou Železná Vrata i rozsáhlými archeologickými nalezišti.

Za ochutnání stojí také velmi rozmanitá srbská kuchyně, jejímž základem bývá vepřové maso, zelenina a mléčné výrobky. Jako rychlé občerstvení jsou nabízeny pokrmy z mletého masa - čevapčiči a pleskavica - nebo pochoutka z plněného listového těsta - burek. V okolí Dunaje si pak lze vychutnat pestrou nabídku rybích specialit.

Zobrazit Skrýt

Aktuální zájezdy do Srbska

Duben 2021

od 2 899 Kč

Zobrazit zájezdy

Červen 2021

od 13 690 Kč

Zobrazit zájezdy

Říjen 2021

od 2 899 Kč

Zobrazit zájezdy

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Srbsku

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Upozornění na srbské gangy poškozující auta

Dejte si pozor zejména mezi Bělehradem a Nišem podél dálnice fungují organizované gangy, které poškozují auto a potom z lidí vábí peníze za účelem… Zobrazit více
Sally
Sally

Kemp Srbsko - doporučte dobrý kemp

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, byli jste někdo stanovat v Srbsku? Poradili byste nám nějaký dobrý kemp, kde bychom byli spokojení?? Děkujeme za… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

Kosovo - Srbsko

Ahoj, jak je to s prechodem z Kosova do Srbska, kdyz vstoupim do Kosova z Makedonie? Na netu pisou, ze me nepusti, ale ze to jde prubnout namisto s… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

telefonní karta

V letošním roce mám naplánováno už vícero cest do non-EU států a řeším jak si zajistit co nejjednodušeli a nejlevněji Internet a občasný hovor. Je… Zobrazit více
Arne1
Arne1

Řeky v Srbsku na rafting

Byli jsme se známími v srbsku rafting na řece Nišavě a bylo to absolutně super. Krásná příroda, soutěsky, docela rychlá. Znáte někdo, nebo jste někdo… Zobrazit více
anonym
anonym

Časté otázky před dovolenou v Srbsku

Časté otázky

Jaké cestovní doklady potřebuji do Srbska?

Zobrazit Skrýt

Do Srbska můžete cestovat na občanský průkaz i pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Časté otázky

Jakou měnu s sebou?

Zobrazit Skrýt

Oficiální měnou je srbský dinár. Na cestu se vybavte eury, které na místě můžete směnit v bankách či směnárnách. Platby kartou jsou obvykle bez problémů. Více o měně a cenách.

Časté otázky

Jak se dostat do Srbska?

Zobrazit Skrýt

Existuje několik možností, jak se z České republiky dostat do Srbska. Můžete jet autem, autobusem, vlakem nebo využít leteckou dopravu. Více o cestě autem.

Časté otázky

Potřebuji do Srbska očkování?

Zobrazit Skrýt

Do Srbska není potřeba žádné povinné očkování.

Časté otázky

Jakým jazykem se mluví v Srbsku?

Zobrazit Skrýt

Úředním jazykem je srbština. Jedná se o jediný evropský jazyk, který stále ještě využívá jak cyrilici, tak latinku.

Časté otázky

Jaké zásuvky jsou v Srbsku?

Zobrazit Skrýt

Elektrické zásuvky jsou stejné jako v České republice. Více o zásuvkách.

Časté otázky

Kdo prodává zájezdy do Srbska?

Zobrazit Skrýt

Aktuálně naleznete nabídku dovolené do Srbska od CK České kormidlo, TravelPortál.cz.

Časté otázky

Jaké jsou ceny zájezdů do Srbska?

Zobrazit Skrýt

Ceny začínají na 2 899 Kč, nejdražší zájezd stojí 13 690 Kč.

Časté otázky

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Zobrazit Skrýt

Aktuálně je v nabídce pouze snídaně.

Časté otázky

Jaké jsou možnosti dopravy?

Zobrazit Skrýt

K dispozici jsou do Srbska tyto typy dopravy autobusem, letecky.


Destinace v Srbsku Zobrazit Skrýt