Bulharsko od 500 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Sofie

   Největší bulharské letiště leží přibližně 6 kilometrů jihovýchodně od centra hlavního města Sofie. Své sídlo zde má bulharská letecká společnost Bulgaria Air. Jedny ze svých základen zde mají také nízkonákladové aerolinky Ryanair a Wizz Air.

   Informace o letišti Sofie

   Web sofia-airport.bg
   IATA SOF
   ICAO LBSF
   Místo Sofie, Bulharsko
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 19:21, 08. 12. 2021
   Vzdálenost 1 081 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Pro dopravu z a na letiště si můžete přímo na letišti zapůjčit osobní automobil, který pak využijete pro výlety během vaší dovolené. Seznam dostupných půjčoven naleznete zde.

   Na letišti funguje také soukromá taxi služba, kterou si můžete objednat i předem na webu společnosti.

   Nechcete-li jet taxi nebo si půjčovat auto, můžete využít nově vybudované metro. Linka 1, která zastavuje na terminálu 2 a spojuje letiště s centrem Sofie a autobusovým i vlakovým nádražím. Tato linka jezdí v pravidelných intervalech od 5:00 do 24:00 a do centra města se s ní dostanete za 18 minut. Z terminálu 1 se na terminál 2 dostanete sdíleným autobusem zdarma. Jízdenky na metro zakoupíte v automatech u vstupu do metra. V automatech lze platit bankovkami, mincemi i kartou.

   Využít můžete také autobusy linek 84 a 184. Obě linky jezdí stejnou trasu do centra města se zastávkami podél Christopher Columbus Blvd, Tsarigradsko Shose Blvd a Gurko Str. Cesta autobusem do centra trvá 35 až 45 minut. Jízdenky zakoupíte v automatech ve veřejné části terminálů 1 i 2, platit lze pouze mincemi.

   Veškerá další spojení městské hromadné dopravy v Sofii lze vyhledat zde.

   Služby na letišti

   Na letišti je několik menších rychlých občerstvení, především s nabídkou studených jídel, nealkoholických i alkoholických teplých a studených nápojů. Na letišti najdete duty free obchody se suvenýry i spotřebním zbožím, bankomaty, směnárnu, VIP salonky, půjčovny automobilů, poštovní služby, možnost sjednání pojištění a službu balení zavazadel.

   Letenky

   Přímé lety z Prahy do Sofie provozuje společnost Bulgaria Air za ceny, které začínají na částce 4 000 Kč. O trochu levněji, od 3 500 Kč, lze letět s Austrian Airlines s přestupem ve Vídni. V sezóně evropských prázdnin mohou být ceny o něco vyšší, mimo sezónu naopak nižší.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má dva teminály, které jsou od sebe vzdálené přibližně 800 metrů. Jeden terminál slouží výhradně nízkonákladovým aerolinkám, druhý je pro standardní společnosti. Pokud budete přestupovat mezi terminály, je možné jít pěšky nebo se svézt sdíleným autobusem zdarma. Autobus jezdí v intervalu 15 minut od 5:00 do 23:00.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.