Španělsko od 2 359 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Palma De Mallorca

   Mezinárodní letiště Palma de Mallorca se nachází zhruba 8 kilometrů od hlavního města Palma de Mallorca na ostrově Malorka. Bylo postaveno v roce 1934 a dle počtu odbavených cestujících je po Madridu a Barceloně třetím největším letištěm ve Španělsku. Je hlavní leteckou základnou společnosti Air Europa, základnu zde mají také společnosti Vueling, Ryanair a EasyJet. Oficiální zkratka letiště je PMI.

   Informace o letišti Palma De Mallorca

   Web www.palma-airport.info
   IATA PMI
   ICAO LEPA
   Místo Palma de Mallorca, Španělsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 23:22, 19. 04. 2024
   Vzdálenost 1 481 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Letiště Palma de Mallorca je výchozím bodem do všech dovolenkových destinací na ostrově. Pro spojení do centra města a do přístavu lze využít autobus číslo 1, který jezdí v intervalu 15 minut v čase od 5:30 do 1:00. Jednosměrnou jízdenku za 5 EUR zakoupíte u řidiče. Do nedalekého města Las Meravelles a k akváriu jezdí od 7:00 do 0:30 autobus číslo 21. Nákup jízdenky je stejný – lístek stojí 5 EUR a zakoupíte ho také u řidiče.

   Další linky pro spojení do dalších destinací jsou:

   Autobus A11: Peguera-Magaluf-Airport

   Autobus A32: Can Picafort-Platja Muro/Alcúdia-Airport

   Autobus A42: Cala Bona-Cala Millor-Airport

   Autobus: A51: Campos-s'Arenal de Llucmajor-Airport

   Využít můžete také taxi služby nebo si přímo na letišti půjčit osobní automobil v některé ze 7 půjčoven.

   Služby na letišti

   Letiště má jeden velký a členitý terminál, který je přehledný a dobře organizovaný, vzhledem k velikosti, ale doporučujeme příjezd na letiště 2 hodiny předem. Wi-Fi připojení je na letišti zdarma. Letiště je otevřeno 24 hodin denně a najdete zde restaurace, obchody, bankomaty, směnárny, poštovní služby, lékařskou službu, úschovnu zavazadel, informační stánky, dětské koutky i byznys centra.

   Letenky

   Na letišti operuje 64 leteckých společností, včetně nízkonákladových. Nejvíce letů je do Španělska, Británie a Německa. Z Prahy provozuje během letní sezóny nejlevnější lety SmartWings – průměrná cena je 5 500 Kč, v sezóně může být vyšší. Z okolních letišť, především z německého Lipska, Norimberku, Mnichova a Berlína či z rakouské Vídně lze sehnat letenky za výhodnější cenu kolem 2 000 Kč i méně.

   Další informace, které se mohou hodit

   Za cenu 4 EUR na osobu (děti do 2 let zdarma) si můžete zakoupit priority pass, který vás opravňuje k přednostnímu odbavení a zrychlení veškerých procesů před odletem.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.


   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Mallorca levné letenky

   Ahoj, zaznamel jsem teď letenky z Berlína na Mallorcu za 2 éčka. Asi není možnost zakoupit sedadla u sebe, že? A nevíte někdo jaké tam teď bude… Zobrazit více
   Kristýna
   Kristýna

   Ryanair přímá linka Praha - Mallorca

   Letecká společnost Ryanair zavede od 4. června 2019 přímou linku Praha - Mallorca. Letenky jsou již v prodeji, ceny zatím vyšší.
   Adam
   Adam

   Doba letu na Mallorku

   Dobré dopoledne. Potřebovala bych od vás poradit. Dcera mě a manželovi koupila zájezd na Mallorku a my ještě nikdy neletěli. Ale jako moc se těšíme,… Zobrazit více
   anonym
   anonym