Španělsko od 4 300 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Ibiza

   Mezinárodní letiště Ibiza obsluhuje stejnojmenný ostrov ležící ve španělském souostroví Baleárské ostrovy. Centrum města je vzdáleno přibližně 7 kilometrů od letiště. Letiště je nejvíce vytížené v době evropských letních prázdnin, kdy na ostrov míří turisté za proslulým nočním životem i plážemi.

   Informace o letišti Ibiza

   Web www.aena.es
   IATA IBZ
   ICAO LEIB
   Místo Ibiza, Španělsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 06:52, 10. 12. 2023
   Vzdálenost 1 610 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Pro cestu na a z letiště lze využít autobusových linek, soukromé taxi služby nebo si zapůjčit osobní automobil.

   Při objednání taxi služby vždy využívejte oficiální letištní přepravce, vyhnete se tak neúměrně vysokým cenám. Přehledný ceník naleznete zde.

   Chcete-li si k cestování po Ibize zapůjčit osobní automobil, můžete vybírat z některé ze sedmi autopůjčoven, jejichž seznam naleznete zde.

   Nejlevnějším způsobem dopravy jsou městské autobusy, které obsluhují všechny hlavní turistické body.

   Linka číslo 10: jezdí na autobusové nádraží, do přístavu pro cesty na Formenteru a do San Jorge. V letní sezóně jezdí v intervalu 20 minut od 6:20 do 00:20 ve směru do města a od 6:00 do 00:00 ve směru na letiště. Lístek stojí 3,50 EUR. Informace o časech a intervalech mimo sezónu naleznete zde.

   Linka číslo 24: jezdí pouze v sezóně od 23. května do 15. října k turistickým letoviskům Santa Eularia a Cala Nova. Autobus jezdí každou hodinu od 8:00 do 24:00 ve směru z letiště a od 7:00 do 23:00 ve směru na letiště. Lístek stojí 4 EUR.

   Linka číslo 9: jezdí pouze v sezóně od 1. června do 12. října k turistickým letoviskům San José a San Antonio. Autobus jezdí každou půl hodinu od 7:00 do 15:00, v 16:00 a od 17:00 do 1:30 opět každou půlhodinu ve směru z letiště. Ve směru na letiště jezdí každou půl hodinu od 6:00 do 14:00 a od 15:00 do 00:30. Lístek stojí 4 EUR.

   Služby na letišti

   K občerstvení na letišti si můžete vybrat z široké nabídky restaurací, kaváren i rychlých občerstvení s tradičním španělským i západním jídlem. Na letišti jsou obchody se suvenýry i spotřebním zbožím, bankomaty, směnárna, turistické informace, poštovní schránka, lékařská a asistenční služba, dětský koutek, VIP salonky a půjčovny automobilů. Pro firmy je na letišti konferenční místnost s kapacitou až 80 osob. Wi-Fi připojení je neomezené a zdarma prostřednictvím sítě Airport Free Wi-Fi Aena, je však vyžadována registrace přes e-mail nebo Facebook.

   Letenky

   Z Prahy na Ibizu se nejčastěji dostanete s jedním přestupem se společnostmi Ryanair, Vueling, Wizz Air, Swiss nebo Lufthansa. Ceny za zpáteční letenku se pohybují od 3 600 Kč a výš. Pokud vám stačí cestovat jen s malým příručním zavazadlem, seženete letenky za nejlepší cenu obvykle u společnosti Ryanair.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Doba letu na Ibizu

   Koukal jsem, že se tu často řeší délka letu. Mohl by mi tedy také někdo poradit jak dlouho trvá doba letu na Ibizu z Prahy nebo Berlína?
   Kristýna
   Kristýna