Paříž od 1 990 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Paříž Beauvais

   Mezinárodní letiště v Beauvais ležící 85 kilometrů od Paříže je desátým nejrušnějším letištěm ve Francii. Je využíváno především pro charterové a nízkonákladové lety. Svoji základnu zde mají například nízkonákladové aerolinky Ryanair a Wizz Air.

   Informace o letišti Paříž Beauvais

   Web www.aeroportparisbeauvais.com
   IATA BVA
   ICAO LFOB
   Místo Paříž, Francie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 21:52, 06. 10. 2022
   Vzdálenost 877 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do centra Paříže se dostanete kombinací autobusů a metra. Shuttle busy jezdí vždy tak, aby navazovaly na přílety a odlety. Jízdní řády a možnost nákupu jízdenky online naleznete na stránkách letiště. Cena jednosměrné jízdenky v předprodeji je 15,90 EUR, zpáteční stojí 19 EUR. Na místě stojí jízdenka 17 EUR za jednosměrnou a 34 EUR za zpáteční jízdenku. Autobusem se dostanete na zastávku Porte Maillot, kde přesednete na žlutou linku metra, která vás doveze do centra. K Avenue des Champs-Élysées se dostanete i pěšky a to zhruba za 20 minut.

   Ze zastávky Porte Maillot také odjíždí autobusy do Bruselu, Londýna a celé řady dalších měst ve Francii.

   Alternativou jsou autobusové linky číslo 6 a Navette Aeroport, které jezdí v intervalu 30 až 60 minut z Beauvais do centra a k vlakovému nádraží. Cesta trvá přibližně 20 minut, cena lístku na linku číslo 6 je 1 EUR. Za linku Navette Aeroport zaplatíte částku 4 EUR.

   Služby na letišti

   Internetové připojení je zdarma na 30 minut. Za částku 5 EUR můžete mít neomezené internetové připojení na 24 hodin. Pro občerstvení můžete využít pár restaurací, kavárnu a pekařství. Najdete zde také několik duty free obchodů převážně se suvenýry, alkoholem a cigaretami. Na letišti jsou informace, bankomaty, nabíjecí stanice pro telefony a asistenční služba pro hůře pohyblivé osoby.

   Letenky

   Na letiště Beauvais lze zakoupit levné letenky z Prahy, Bratislavy a Katovic od společností Ryanair a Wizz Air. Letenky jsou běžně k dostání za ceny kolem 1 500 Kč za zpáteční letenku, v případě akčních nabídek lze sehnat i za polovinu. Před nákupem doporučujeme zvážit výhodnost vzhledem k ceně dopravy do Paříže. Cena letenky vždy záleží na konkrétní společnosti, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má dva menší terminály, které jsou otevřené od 6:30 do 23:30 hodin. Časy se mírně liší dle jednotlivých terminálů a dnů v týdnu, podrobnou otevírací dobu naleznete na stránkách letiště.

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednout na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.