Paříž od 2 730 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Charlese de Gaulla

   Mezinárodní letiště Charlese de Gaulla je největším letištěm v Paříži a zároveň druhým nejrušnějším letištěm v Evropě. Letiště leží 23 kilometrů severovýchodně od Paříže a jeho tři terminály denně přepraví 200 000 cestujících.

   Informace o letišti Charlese de Gaulla

   Web www.aeroportsdeparis.fr
   IATA CDG
   ICAO LFPG
   Místo Paříž, Francie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 06:36, 10. 12. 2023
   Vzdálenost 855 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Pro cesty z nebo do centra, na letiště Orly a Disneylandu využijete vlak nebo autobusové linky.

   Autobusy do centra

   • autobus Le Bus Direct: Přímé linky 2 a 4 jezdí přímo do centra Paříže od terminálů 1 a 2 a stojí 15 EUR. Cesta trvá 60 až 90 minut.
   • autobus RoissyBus: Jezdí od všech terminálů do stanice metra Ópera, jízdné je 11 EUR.
   • městská linka 350: Jezdí v intervalu 10 až 15 minut k nádraží Gare de l’Est a cesta trvá 75 až 90 minut. Linka je v provozu od 5:30 do 22:30.
   • městská linka 351: Jezdí v intervalu 10 až 15 minut ke stanici metra Nation na východě Paříže a cesta trvá 90 až 100 minut. Linka je v provozu od 5:30 do 21:40.
   • noční linky N140 a N143: Jezdí každou hodinu mezi 1:00 do 5:00 k nádraží k nádraží Gare de l’Est.

   Jízdenky na linky 350 a 351 zakoupíte u řidiče nebo v automatu na zastávce. Jedna cesta stojí 6 EUR a je potřeba koupit 3 jízdenky za 2 EUR, které v autobuse označíte najednou. Noční linky N140 a N143 stojí 8 EUR.

   Vlak do centra

   Linkou B příměstské železnice RER se dostanete na nádraží Gare du Nord a ke katedrále Notre Dame. Vlak jezdí od 5:30 do 23:50 v intervalu 15 minut, cesta trvá přibližně 35 minut. Jízdenku za 10,30 EUR koupíte na zastávce v automatu, platit je možné v hotovosti i kartou. Při cestě z centra zajíždí na letiště pouze každý druhý vlak.

   Na letiště Orly

   Na letiště Orly se dostanete linkou číslo 3 společnosti Le Bus Direct. Jízdenka stojí 22 EUR a cesta trvá přibližně 75 minut. Vzhledem k častým dopravním špičkám mohou mít autobusy zpoždění, proto si vyhraďte na přestup mezi letišti alespoň 3,5 hodiny. Chcete-li mít jistotu, že dorazíte včas, jeďte výše uvedeným vlakem RER do stanice Antony, kde přestoupíte na automatický vláček k letišti. Jízdenka vás bude stát celkem 21,80 EUR (nutno koupit dvě samostatné jízdenky). Cesta trvá 85 minut, je tedy o 10 minut delší, v dopravních špičkách ale spolehlivější.

   Do Disneylandu

   Každou hodinu vás do Disneylandu doveze autobus Magical Shuttle, který odjíždí z terminálu 1 a 2 a stojí 20 EUR. Cesta autobusem trvá přibližně 45 minut.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete velké množství duty free obchodů, restaurace, kavárny, rychlá občerstvení, směnárny, bankomaty, informace, půjčovny aut, úschovnu zavazadel (před hotelem Sheraton) a neomezené připojení na Wi-Fi zdarma. Pro osoby s omezenou pohyblivostí a pro samostatně cestující děti má letiště asistenční službu.

   Letenky

   Z letiště Charlese de Gaulla létají nízkonákladové i prémiové aerolinky do celého světa. Z Prahy sem létají společnosti ČSA, Vueling, easyJet a Air France. Ceny za let z Prahy se pohybují od 2 500 do 4 500 Kč. V případě akčních nabídek lze najít i levnější letenky kolem 1 500 Kč. Cena vždy záleží na konkrétní společnosti, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je otevřeno 24 hodin denně, na přespání však není příliš pohodlné. Mezi všemi třemi terminály jezdí každé 4 minuty zdarma vláček CDG VAL.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Přestup v Paříži - jsou na letišti kuřárny?

   Ahoj... Možná hloupý dotaz. Ale jak to dělají kuřáci když mají přestup a čekají x hodin na další spoj? Mají tam kuřárnu nebo tak něco ? Čeká mě to na… Zobrazit více
   Mia07
   Mia07

   Doprava po Paříži

   Dobrý den, rád bych se zeptal na možnosti dopravy po Paříži. Přiletíme na CDG v pondělí. Z možností se mi nejvíce zalíbila Navigo, ale ta se v… Zobrazit více
   kafařka
   kafařka

   Přestup ve Francii - z Vídně do New Yorku

   Dobrý den, poletíme z Vídně do New Yorku s přestupem v Paříži. Ovšem doba přestupu je pouze 1 hod a 10 minut. Dá se to prosím spolehlivě stihnout?… Zobrazit více
   Ovča
   Ovča

   Přestup v Paříži

   Zdarec, přestupujeme v Paříži na letišti Charles de Gaulle. Přiletíme na terminál 2D a odlétáme z terminálu 2E, zpátky přiletíme na 2E a odlétáme z… Zobrazit více
   Sally
   Sally