Itálie od 633 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Pisa (město)

   Mezinárodní letiště, ležící necelé 2 kilometry od Pisy, je desátým největším letištěm v Itálii a hlavním letištěm pro Toskánsko. Na počest svého nejvýznamnějšího rodáka je též nazýváno Galileo Galilei Airport. Jednu ze svých základen zde má nízkonákladová společnost Ryanair.

   Informace o letišti Pisa

   Web www.pisa-airport.com
   IATA PSA
   ICAO LIRP
   Místo Pisa (město), Itálie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 00:47, 04. 12. 2023
   Vzdálenost 772 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Přímo na letišti si můžete půjčit osobní automobil, se kterým se dostanete nejen do Pisy, ale můžete procestovat celé Toskánsko.

   Nechcete-li si půjčovat osobní automobil, zvolte vlak People Mover, kterým se dostanete do centra Pisy za 5 minut. Zastávka je 40 metrů od terminálu. Vlak jezdí od 4:30 do 1:30 v intervalu 7 minut v nejvytíženějších časech a 12 až 15 minut ve večerních hodinách. Vlak jezdí na hlavní nádraží Pisa Centrale, odkud se můžete dostat do dalších měst v Itálii. Jednosměrná jízdenka stojí 2,70 EUR, za zpáteční zaplatíte 5,40 EUR. Přesný rozpis časové frekvence a další informace naleznete zde.

   Do Florencie a měst v okolí se lze dostat i autobusy společností Caronna nebo Vaibus. Autobusový terminál je hned vedle letiště, viz. plánek letiště.

   Služby na letišti

   Na letišti je dostatečná nabídka restaurací, kaváren i rychlých občerstvení. Najdete zde duty free obchody se širokou nabídkou zboží, bankomaty, směnárny, půjčovny automobilů, turistické informace a VIP salonky. Hůře pohyblivé osoby mohou využít asistenční službu. Za 10 EUR si můžete zakoupit právo na přednostní odbavení. Připojení na Wi-Fi je zdarma na 60 minut. Zavazadla lze za 7 EUR uschovat na informacích, čas pro uložení je od 9:00 do 19:00 a pro vyzvednutí od 8:00 do 20:00.

   Letenky

   Z Prahy lze do Pisy letět nejvýhodněji přímým letem se společností Ryanair, která nabízí zpáteční letenky standardně kolem 2 000 Kč. Při vhodné kombinaci data odletu a příletu se můžete dostat i na ceny kolem 1 000 Kč, v případě akčních nabídek i níže.

   Kromě Ryanairu létají do Pisy z okolních zemí i další nízkonákladové aerolinky, například Eurowings z Vídně nebo Wizz Air z Budapešti.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má jeden terminál, který se zavírá po posledním příletu (kolem 24:00) a otevírá ve 4:00 ráno.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.