Bologna od 4 699 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Bologna Guglielmo Marconi

   Mezinárodní letiště se nachází přibližně 6 kilometrů severozápadně od Bologně a 200 kilometrů od Milána. Letiště nese jméno po slavném obyvateli Bologně, elektro-inženýrovi G. Macronim, který byl laureátem Nobelovy ceny.

   Informace o letišti Bologna Guglielmo Marconi

   Web www.bologna-airport.it
   IATA BLQ
   ICAO LIPE
   Místo Bologna, Itálie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 13:37, 22. 09. 2023
   Vzdálenost 658 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Z a na letiště odjíždí větší množství autobusových společností, jejichž celkový přehled naleznete zde. Nejrychlejší z nich je Aerobus, který jede na hlavní vlakové nádraží a staví i na zastávkách Pontelungo a Ospedale Maggiore. Ve směru z letiště lze pouze vystoupit, ve směru na letiště pouze nastoupit. Autobusy jezdí od pondělí do neděle, první autobus z letiště odjíždí v 5:30 a poslední v 00:15. Z hlavního nádraží odjíždí první autobus v 5:00 a poslední v 23:35. V době mezi 7:00 až 21:30 jezdí autobus v intervalu 11 minut, v okrajových hodinách je interval delší.

   Jízdenka stojí 6 EUR a lze si ji koupit v automatech na letišti i nádraží, v kioscích nebo předem online. Jízdenka platí 75 minut a můžete ji použít i na další spoje MHD v Bologni. Lístek si nezapomeňte označit při každém nástupu.

   Do dalších měst se dostanete nejrychleji vlaky společnosti Trenitalia nebo Italo Treno. Na vlakovou zastávku se dostanete výše zmíněným Aerobusem, případně některou z dalších společností.

   Na a z letiště se můžete dostat také vypůjčeným automobilem nebo využít služeb taxi služby.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete širokou škálu obchodů, kaváren, restaurací i rychlých občerstvení. Zakoupit můžete suvenýry, italské speciality, módu, doplňky, parfémy či alkohol. Na letišti najdete bankomaty, směnárny, informační centrum, zdravotní službu a půjčovny automobilů. Všechny toalety jsou vybaveny přebalovacími pulty pro děti. Wi-Fi připojení je zdarma na 2 hodiny pod názvem „Bologna airport free Wi-Fi“. V případě, že si stáhnete aplikaci BLQ - Bologna Airport, můžete surfovat bez omezení.

   Úschovna zavazadel je v prvním podlaží odletové haly, uvnitř „staff gate“, poblíž MBL Marconi Business Lounge. Za jeden den zaplatíte za batoh či kufr 6 EUR, za kola, surfy, kočárky a dětské sedačky 12 EUR. Doba uložení je maximálně 120 dní, úschovna je otevřena nonstop.

   Letenky

   Na letiště v Bologni létá většina nízkonákladových i prémiových aerolinek. Z Prahy a okolních letišť se do Bologni dostaneme nejčastěji se společnosti ČSA, Ryanair a WizzAir (z Katowic). Ceny letenek se pohybují standardně v rozmezí 2 000 až 5 000 Kč dle společnosti, především Ryanair ale často nabízí akční letenky, které mohou spadnout i pod 1 000 Kč za zpáteční let.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je otevřeno 24 hodin denně. Na letišti se snadno zorientujete s mobilní aplikací BLQ - Bologna Airport, ve které najdete mapy s vyznačením všech důležitých bodů na letišti a informace o odletech a příletech.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.