Černá Hora od 1 194 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Podgorica

   Mezinárodní letiště Podgorica, celým názvem Podgorica-Golubovci, je největším letištěm Černé hory. Letiště bylo otevřeno roku 1961 a nejdříve sloužilo pouze pro vojenské účely jugoslávské armády. V roce 2006 a 2008 prodělalo rekonstrukce za účelem zvýšení kvality provozu i odbavení. Leží u vesnice Golubovci, přibližně 10 kilometrů od centra Podgorice.

   Informace o letišti Podgorica

   Web www.montenegroairports.com
   IATA TGD
   ICAO LYPG
   Místo Podgorica, Černá Hora
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 09:32, 28. 02. 2020
   Vzdálenost 942 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Ideální volbou k cestování po Černé Hoře a poznávání jejích krás je zapůjčení osobního automobilu přímo na letišti. Seznam autopůjčoven naleznete zde.

   Jedinou veřejnou dopravou, která funguje pro cesty z letiště, je vlak z nádraží, které je vzdáleno přibližně 1,2 kilometru. Vlaky odsud jezdí do Podgorici i dalších měst v okolí. Do Podgorici jezdí 8 x denně, cesta trvá 7 minut a lístek stojí 1,20 EUR. Spojení lze vyhledat na webových stránkách dopravce. Na nádraží můžete dojet i se soukromým taxi, případně taxi využít i na cestu do Podgorici. Cesta do Podgorici taxíkem stojí 12 EUR, ceny do vzdálenějších míst naleznete zde.

   Pokračujete-li do dalších destinací a nepůjčujete-li si osobní automobil, můžete využít poměrně častého autobusového spojení. Spoje lze vyhledávat zde.

   Služby na letišti

   Na letišti je jedna kavárna, duty free obchod, obchod s tabákovými výrobky, bankomat, směnárna a půjčovna automobilů. Funguje zde také zdravotnická služba. Za poplatek můžete v klidu odpočívat v některém z VIP salonků.

   Letenky

   Z Prahy do Podgorice můžete letět s jedním přestupem za ceny od 5 000 Kč, například se společností Austrian Airlines. Podobné ceny nabízí i Ryanair a Wizz Air při odletech z Vídně, nebo Budapešti. U Ryanairu a Wizz Airu je však vyšší šance na nákup levnější letenky během některé z akčních nabídek.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.