Černá Hora od 1 850 Kč
Zobrazit zájezdy

Průvodce Černá Hora

Cestovní doklady do Černé Hory

Chystáte se do Černé Hory a řešíte, jaké cestovní doklady musíte mít s sebou? Pak vás jistě potěšíme. Černá Hora uznává občanský průkaz jako cestovní doklad a pas ke vstupu do země není nutný. Pokud cestujete s dětmi, kterým ještě nebylo 15 let, nezapomeňte i jim zařídit vlastní cestovní doklad.

Černá Hora autem: kudy jet, jak dlouho trvá cesta a jaké vás čekají poplatky

Při cestě do Černé Hory máte dvě možnosti. Můžete jet přes Slovensko a Maďarsko, nebo zvolit trasu vedoucí Rakouskem a Slovinskem. V obou případech pak projedete ještě Chorvatskem a Bosnou a Hercegovinou, odkud se dostanete až do Černé Hory. Celá cesta Praha – Podgorica bude trvat kolem 15 hodin.

Černohorská kuchyně – nejznámější jídla, pití a jejich ceny

Černohorská kuchyně je velmi zdravá, chutná a používá kvalitní suroviny. Vychutnáte si výborné polévky, saláty, sýry a zajímavá jídla ze skopového, jehněčího nebo hovězího masa. Na pobřeží nesmí chybět mořské plody a ryby. Ve vnitrozemí se setkáte spíše s pokrmy z obilovin a mléčných výrobků.

Černá Hora: Rychlokurz jazyka – černohorština

Chystáte se na dovolenou do Černé Hory a máte obavy, že se nedorozumíte? Poradíme vám, jakým jazykem se v Černé Hoře mluví, a naučíme vás základní fráze, které se vám mohou před cestou hodit.