Dubrovník od 3 698 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Dubrovnik

   Třetí největší chorvatské letiště slouží především v letní sezóně pro lety do dovolenkových destinací. Leží přibližně 15 kilometrů od Dubrovníku, poblíž obce Čilipi, dle které je občas nazýváno též jako letiště Čilipi.

   Informace o letišti Dubrovnik

   Web www.airport-dubrovnik.hr
   IATA DBV
   ICAO LDDU
   Místo Dubrovník, Chorvatsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 14:10, 19. 10. 2021
   Vzdálenost 893 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do centra Dubrovníku se z letiště dostanete shuttle busy společnosti Platanus, které odjíždějí z letiště vždy 30 minut po přistání letadla. Jízdenka stojí 45 kun a lze ji koupit za výdejem zavazadel či u řidiče. Mimo hlavní sezónu je jízdní řád omezený, aktuální informace o časech naleznete zde.

   Levnější variantou jsou městské autobusy společnosti Libertas, která provozuje na letiště linky 11, 27 a 38. Cena za jednu jízdu z letiště je 28 kun. Autobusy nejezdí v sobotu, neděli a ve svátek.

   Do všech významných destinací v Chorvatsku se z letiště dostanete se společností Arriva, jízdní řád a možnost nákupu jízdenky online naleznete na webu dopravce.

   Pro přepravu lze využít také služeb taxi nebo si přímo na letišti půjčit osobní automobil.

   Služby na letišti

   Letiště je vybaveno duty free obchody, restauracemi i kavárnami. Najdete zde směnárnu, bankomaty a půjčovnu automobilů. Wi-Fi připojení je možné pouze za poplatek. Poblíž letiště je několik hotelů.

   Letenky

   Na letiště v Dubrovníku létají všechny významné evropské nízkonákladové i standardní aerolinky. Z Prahy se do Dubrovníku dostanete přímým letem se společnostmi Smart Wings, Austrian Airlines a ČSA. Levnější alternativu může nabídnout společnost Croatia Airlines, počítejte však s přestupem v Záhřebu a Vídni (na některých letech je jen jeden přestup v Záhřebu nebo Vídni). Ceny za zpáteční letenku se pohybují od 4 000 do 7 000 Kč. Mimo hlavní sezónu mohou být ceny o něco nižší, v sezóně naopak vyšší.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má tři terminály A, B a C. Terminál A je uzavřený a slouží pouze pro třídění zavazadel. Nejvíce používané jsou terminály B a nový C, které jsou navzájem propojené. Letiště není příliš velké a snadno se v něm zorientujete. Terminál letiště se zavírá od 24:00 do 04:00.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Autobus z letiště v Dubrovníku do Slana

   Dobrý den,mohl by někdo poradit jak se dostaneme autobusem z Dubrovníku Letiště do Slana.Našla jsem, že je to s přestupem v Dubrovníku-centru.… Zobrazit více
   Darina
   Darina