Norsko od 13 499 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Tromsø

   Mezinárodní letiště Tromsø je pátým nejrušnějším letištěm v zemi a zároveň důležitým dopravním uzlem pro oblast severního Norska. Městečko Tromsø je vzdáleno 5 kilometrů od letiště. Jednu ze svých základen zde má norská regionální aerolinka Widerøe.

   Informace o letišti Tromsø

   Web www.avinor.no
   IATA TOS
   ICAO ENTC
   Místo Tromso, Norsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 08:11, 24. 06. 2024
   Vzdálenost 2 196 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do centra Tromsø se z letiště dostanete za 10 až 15 minut expresním autobusem Flybussen. Autobus jezdí od 8:00 do 18:00 v intervalu 40 minut. Jednosměrná jízdenka stojí 100 NOK (265 Kč), zpáteční 160 NOK (425 Kč). Jízdenky lze zakoupit předem online.

   Alternativou je městský autobus linek 40 a 42, který jede do centra města přibližně 20 minut. Jízdenku zakoupíte v automatu na zastávce autobusu nebo přes mobilní aplikaci Troms Mobillett. V nejvytíženějších časech je interval odjezdů 10 až 20 minut, v méně rušných hodinách každou půl hodinu a v neděli každou hodinu.

   Využít můžete také soukromou taxi službu.

   Služby na letišti

   Na letišti je restaurace, kavárna a několik menších občerstvení. Naleznete zde také obchody s potravinami, knihami, suvenýry a duty free s alkoholem, parfémy, kosmetikou a dalším spotřebním zbožím. Na letišti jsou bankomaty, úschovna zavazadel, asistenční služba pro hůře pohyblivé osoby a Wi-Fi připojení zdarma. Wi-Fi je zdarma na dvě hodiny, poté se však můžete znovu přihlásit. Úschovna zavazadel je v příletové hale u zavazadlových pásů. Za uložení na jeden den zaplatíte 60 NOK (160 Kč).

   Letenky

   Do Tromsø můžete letět z Prahy s jedním přestupem se společnostmi Norwegian nebo Finnair. Ceny u obou společností se standardně pohybují kolem 6 000 Kč za zpáteční letenku, Norwegian však nemá v nejnižším tarifu odbavené zavazadlo v ceně. Při vnitrostátním letu můžete využít aerolinku Widerøe.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je otevřeno od 4:30 do 1:00 v pracovní dny a v neděli, v sobotu se letiště zavírá v 19:00. Časy se mohou měnit v závislosti na příletech a odletech. Terminál je malý a dobře se v něm zorientujete. Pokud zde budete přestupovat, bude vám stačit 10 minut.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.