Valencie od 16 089 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Valencia

   Mezinárodní letiště ve Valencii, nazývané též Manises dle obce u které leží, je desátým nejrušnějším letištěm ve Španělsku a druhým nejrušnějším v regionu. Leží 8 kilometrů západně od Valencie a můžete z/do něj letět do/z 84 destinací. Jedny ze svých základen zde mají společnosti Ryanair a Vueling.

   Informace o letišti Valencia

   Web www.aena.es
   IATA VLC
   ICAO LEVC
   Místo Valencie, Španělsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 23:54, 20. 05. 2024
   Vzdálenost 1 653 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Skvělou volbou, jak se dostat nejen do Valencie, ale i poznat krásy Španělska, je zapůjčení osobního automobilu přímo na letišti. Seznam autopůjčoven naleznete zde.

   Pro pohodlnou cestu bez starostí můžete využít služeb soukromé taxi služby. Přehledný ceník taxi naleznete zde.

   Nejlevnější možností, jak se dostat do centra, je veřejná doprava a to buď autobus nebo metro.

   Metro linky 3: jezdí do centra Valencie a dále pokračuje do univerzitní zóny a severní části Valencie. Linka je v provozu ve všední dny od 5:27 do 23:57, v sobotu od 5:47 do 00:28 a v neděli a o svátcích od 7:08 do 00:02.

   Metro linky 5: jezdí do centra města a dále do přístavu. Linka je v provozu ve všední dny od 6:21 do 22:51, v sobotu od 6:55 do 22:55 a v neděli a o svátcích od 7:35 do 22:35.

   Interval obou linek je v pracovní dny zhruba 15 minut, o víkendech a svátcích 20 minut. Časy odjezdů metra lze dohledat zde. Nástupiště je v přízemí terminálu pro domácí lety, informační kancelář dopravce je v příletové hale (hledejte nápis Metrovalencia). Cena jízdenky je 1,50 EUR, lze také zakoupit jízdenky na více pásem, zpáteční jízdenky nebo turistické karty. Všechny varianty cen jízdného naleznete zde.

   Autobus linky 150: jezdí do centra Valencie se zastávkami v Mislata, Quart de Poblet a Manises. Autobus jezdí ve směru do Valencie v pracovní dny v intervalu 26 minut od 5:25 do 22:00, v sobotu v intervalu 36 minut od 5:25 do 22:05. Ve směru na letiště jezdí v pracovní dny v intervalu 25 minut od 5:25 do 22:35, v sobotu v intervalu 35 minut a s provozní dobou stejnou jako v týdnu. V neděli autobus nejezdí. Jednosměrná jízdenka stojí 1,45 EUR a lze ji zakoupit u řidiče. Seznam všech zastávek a časový rozvrh naleznete zde.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou restaurace, kavárny a rychlá občerstvení s místním i mezinárodním jídlem. Naleznete zde obchody se suvenýry, typickými španělskými specialitami, lékárnu a duty free obchody s alkoholem, parfémy či tabákovými výrobky. Na letišti jsou bankomaty, směnárny, půjčovny automobilů, asistenční služba, turistické informace a lékařská služba. Pro rodiny s dětmi je na letišti dětský koutek a místnost, kde můžete v klidu nakojit ty nejmenší. Pro firmy jsou zde dvě konferenční místnosti, jedna pro 50 a druhá pro 80 osob. K Wi-Fi se připojíte neomezeně a zdarma přes síť Airport free Wi-Fi Aena, nutná je však registrace přes Facebook nebo e-mail.

   Letenky

   Z Prahy do Valencie neexistuje přímé spojení. Letět můžete buď z letišť v okolních zemích nebo s přestupem. Při vhodné kombinaci letů, bez odbaveného zavazadla a bez jídla můžete letět z Prahy do Valencie již od 3 500 Kč. Obvyklá cena se pak pohybuje od 4 000 do 6 000 Kč za zpáteční let.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Moderní a přehledný terminál je pro cestující otevřen 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.