Alicante od 11 939 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Alicante

   Šesté největší španělské letiště se nachází přibližně 9 kilometrů od Alicante a 10 kilometrů od Elche. Nejčastěji bývá využíváno pro dovolenkové lety na španělské pobřeží.

   Informace o letišti Alicante

   Web www.aena.es
   IATA ALC
   ICAO LEAL
   Místo Alicante, Španělsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 10:17, 21. 06. 2024
   Vzdálenost 1 762 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do centra Alicante jede autobusová linka C-6. Autobus jezdí od 7:00 do 23:00 hodin v intervalu 20 minut, od 23:00 do 6:00 hodin pouze jednou za hodinu. Jízdenku za 3,85 EUR koupíte u řidiče, je dobré mít připravené drobné mince. Cesta do centra trvá přibližně 30 minut.

   Využít můžete také služeb taxi služby nebo si půjčit vlastní automobil. Taxi do centra města stojí 20 až 30 EUR, na autobusové nádraží zaplatíte 20 EUR.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou bankomaty, směnárny, lékařská služba, policejní stanice, turistické informace, připojení na Wi-Fi zdarma, půjčovny automobilů i obchody a restaurace. Jsou zde také konferenční místnosti a asistenční služba.

   Letenky

   Letiště obsluhují především nízkonákladové aerolinky Ryanair, Vueling a Norwegian Air Shuttle. Z Prahy se ceny letenek pohybují v rozmezí 5 až 6 000 Kč, při odletu z okolních letišť se můžete dostat až na polovinu ceny. Ceny letenek vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Moderní a prostorné letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.