Švýcarsko od 2 199 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Ženeva

   Ženevské letiště, dříve nazývané Cointrin, leží zhruba 4 kilometry severozápadně od Ženevy. Letiště je důležitým dopravním uzlem pro společnosti easyJet Switzerland, Etihad Regional a Swiss International Air Lines.

   Informace o letišti Ženeva

   Web www.gva.ch
   IATA GVA
   ICAO LSGG
   Místo Ženeva, Švýcarsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 09:57, 24. 06. 2024
   Vzdálenost 742 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Nejrychlejší dopravou do Ženevy je vlak, který má zastávku přímo pod terminálem letiště a do centra města se s ním dostanete za 7 minut. V nejvytíženějších časech odjíždí vlak až 8x za hodinu. Jízdenka na 80 minut je zdarma a vyzvednout si ji můžete na informacích poblíž zavazadlových pásů v příletové hale. Turisté mohou také využít Swiss Travel Pass, který je opravňuje k cestování zdarma po dobu 3, 4, 8, nebo 15 dní.

   Z výše uvedené vlakové stanice se dostanete nejen do Ženevy, ale také do ostatních měst ve Švýcarsku nebo Francii.

   Nechcete-li cestovat vlakem, můžete využít některou z autobusových linek městské hromadné dopravy nebo Aerobus, jehož provoz zajišťuje přímo letiště. Autobusy jsou stejně jako vlak na 80 minut zdarma. Seznam linek a zastávek naleznete zde.

   Autobusy se můžete dostat i do dalších měst ve Švýcarsku a Francii. Nejlevnější jízdenky obvykle pořídíte se společnostmi Flixbus a easyBus.

   Pro cestu do Ženevy můžete využít i služeb taxi, které stojí 35 až 45 švýcarských franků podle toho, zda se jedná o vytížený čas či nikoli.

   Služby na letišti

   Na letišti je celá řada obchodů se suvenýry, parfémy, oblečením nebo elektronikou. Nechybí ani vyhlášená švýcarská čokoláda nebo hodinky. Naleznete zde také řadu restaurací, kaváren a rychlých občerstvení. Na letišti je 15 stanic pro nabíjení elektroniky, bankomaty, směnárny, foto budka, možnost vytisknout dokumenty, dětský koutek, VIP salónky, informační centrum, pošta, odpočinková a kuřácká místnost, informační centrum švýcarských drah a půjčovna automobilů.

   Skříňky na uložení zavazadel jsou u stanice vlaku za obchodem Chicorée. Zavazadla si můžete uložit na 6 až 96 hodin a cena je od 5 do 90 švýcarských franků v závislosti na velikosti zavazadla a délce úschovy. Wi-Fi připojení je zdarma na 90 minut, delší připojení je možné za poplatek.

   Sprchy jsou za 15 švýcarských franků (cena zahrnuje toaletní potřeby a ručník), nachází se v příletové hale poblíž zavazadlového pásu číslo 6, ve veřejné části poblíž pošty a v odletové hale poblíž business salonku. Sprchy je třeba zaplatit předem na informacích, platba je možná pouze v hotovosti.

   Letenky

   Na ženevské letiště létají nízkonákladové i standardní aerolinky. Z Ženevy se dostanete nejen do Evropy, ale i na všechny ostatní kontinenty. Z Prahy můžete do Ženevy letět se společností Swiss International Air Lines, případně pokud máte blíž Vídeň, využijete pro let společnost easyJet. Zpáteční letenky lze koupit za cenu kolem 3 000 Kč.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je od 24:00 do 4:00 zavřené. Na přestup si vyhraďte ideálně alespoň 40 minut.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.