Čína dočasně uzavřela nejdelší skleněný most na světě

Čína dočasně uzavřela nejdelší skleněný most na světě

Kdo by neznal skleněné mosty v Číně. V současné době jich je v celé Číně více než 2 300. Turistům nabízí díky prosklené nášlapné vrstvě, skleněným ochozům, vyhlídkám a různým skluzavkám netradiční pohled na scenérie hor a vodopádů. Pro návštěvníky se staly obrovským lákadlem, ne všichni však procházky ve velké výšce zvládnou. V záchvatu paniky je pak jejich kamarádi a známí musí odvádět do bezpečí. V poslední době navíc začal vzrůstat počet zranění a došlo dokonce i ke dvěma úmrtím. 

V návaznosti na tyto události se čínská provincie Che-pej rozhodla za posledních 18 měsíců uzavřít již na 32 takovýchto skleněných mostů, vyhlídkových plošin a chodníků. To se týká i doposud nejdelšího skleněného mostu na světě v oblasti známé jako Hongyagu Scenic Area, který měří úctyhodných 488 m a visí ve výšce 218 m. Další atrakcí, která se návštěvníkům uzavřela je i East Taihang Glasswalk neboli horský ochoz s prosklenou podlahou s efekty praskajícího skla, která vyděsí nejednoho turistu.

Čínská vláda nyní požaduje, aby úřady provedly komplexní bezpečnostní kontroly všech těchto skleněných staveb. Než tedy dojde ke znovuotevření těchto míst, budou si muset návštěvníci nějaký čas počkat.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce