Řecko od 140 Kč
Zobrazit zájezdy

Do Řecka bez testu a karantény? Už od června

Do Řecka bez testu a karantény? Už od června

Řecko spustí 15. června turistickou sezónu, přičemž od tohoto termínu se pro turisty budou moci otevřít i hotely. Obnovit by se od tohoto data měly také lety do země. Oznámil to ve středu řecký premiér Kyriakos Mitsotakis.

V polovině června by již měly být otevřeny restaurace, bude fungovat lodní doprava, částečně i doprava letecká. Turisté po příletu budou vyplňovat dotazníky, případně může být aplikováno náhodné testování. Vstup do země bude možný bez prokázání se negativním výsledkem testu na koronavirus a rovněž nebude nutné dodržovat žádnou karanténu po příletu do země. Při spuštění sezóny budou lety přistávat pouze na letišti v Aténách, od 1. července se postupně otevřou i další letiště.

Přicestovat budou moct turisté ze zemí, které uspokojivě zvládly epidemiologickou situaci. Mělo by jít primárně o balkánské země a země severní Evropy. Mezi zmiňovanými je Česká republika nebo také Německo. Dle slov ministra turismu Harry Theocharise budou v turistických destinacích posíleny zdravotnické kapacity – dostatek testů a lékařů. Pro případ nouze bude připraven plán, pokud by se nákaza v některých oblastech rozšířila. Turistům by v ubytováních měl být k dispozici hotelový lékař, místo určené k případné karanténě a také bude zajištěn převoz do zdravotnického zařízení. Kapacity hotelů budou sníženy na polovinu.

Opatření v Řecku začala platit v březnu, nyní se však postupně rozvolňují. Tuto sobotu se již otevřelo více jak 500 veřejných plážích, na kterých však platí přísná hygienická opatření. V pondělí bylo povoleno cestování po celém pevninském Řecku a na ostrov Kréta. K otevření restaurací a kaváren však dojde až 25. května. Ubytovací zařízení se otevřou pro místní od 1. června.

Zarezervujte si dovolenou v Řecku ještě dnes.

Zarezervovat ubytování

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce